Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom zsírtalanítani a...

Hogyan tudom zsírtalanítani a mosógép öblítőtartáját?

Figyelt kérdés

hajdú h-1100

A mosószertartája tele van lerakódással, de nem lehet hozzáférni semmivel. Áztattam már hipóba, ecetbe, befújtam zsíroldóval de reménytelen.


2013. márc. 25. 16:47
 1/10 gabi9306 válasza:
100%
Esetleg Brigéciol tisztítószerrel, az úgyis víz alapú, és olaj- zsíroldó, remélem segíthettem :)
2013. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Így terhesen nem szívesen kísérleteznék ezzel a cuccal. A műanyagot nemmarja szét?
2013. márc. 25. 17:03
 3/10 gabi9306 válasza:

Nem marja szét, igazából ezt autóknál szokták használni, lefröcskölik vele a motort, azután lemossák slaggal :)

Nem erős szer, de terhesen mindent kétszer meg kell gondolni az tuti :)

2013. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gabi9306 válasza:
De azt hiszem hogy ebből is van erősebb is és gyengébb is, egy narancssárga és egy citromsárga cimkés , sajnos így nem tudom hogy melyik miben különbözik.
2013. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, amit írsz melyik típus, de nekem Hajdú Energomat gépem van és négy kicsi csavarral ki lehet szerelni az öblítőtartályt. Kiszedve aztán pucolhatod, amivel akarod, pl. ecetbe is áztathatod.
2013. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Öblítő helyett használj ecetet. A ruhák is puhábbak lesznek tőle, és nem dugítja el a tartályt sem.
2013. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen gyakori hiba ! Az öblítőszereket tömény formában teszik a tartályba . Ha a jövőbe ezt el akarod kerülni , akkor legalább fele-fele arányban előre hígítsd fel és úgy használd . Sajnos a gyártók nem írják ma már rá , hogy az öblítőjük koncentrált-e vagy nem . ( Természetesen , hiszen így több fogy belőle .) Most csak azt tudom javasolni , hogy ezeket a lerakódásokat meleg vízzel próbáld meg eltávolítani , esetleg úgy , hogy a zuhanyrózsa csapját lecsavarva erős vízsugárral mosd át . Nem tudom javasolni a savas kezeléseket , mert még erősebben fognak tapadni a lerakódások . A
2013. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
zsíroldás sem megoldás , mert ez a lerakódás nem zsíros jellegű , hanem egy vízoldható vegyszer koncentrált megjelenése . Kérlek nézd meg még egyszer , mert ezeket a tartály-fedeleket olyan módon gyártják , hogy szét lehet szerelni őket . Van amikor csak ki kell pattintani , van amikor csavaros rögzítéssel .
2013. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amennyire lehetett szétszedtem a tartályt. Csak 2 kis pöcök vehető ki belőle, de így legalább jobban belefolyik a víz. Ezen keresztül próbáltam kivakargatni a lerakódást egy bambusz hústűvel:S
2013. márc. 25. 21:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is valami . A meleg vízzel próbáltad már ? A lerakódás nem más , mint a fogásjavító anyagok ( különböző vízoldható műanyagok ) betöményedett változata . Oldódnia kell . Ha van otthon már elhasznált fogkeféd azzal is segíthetsz .
2013. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!