Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Javasoljátok az ecetet vízkőte...

Javasoljátok az ecetet vízkőtelesítéshez? (mosógép)

Figyelt kérdés
Zanussi mosógépünk van, bár a kérdés céljából ez lényegtelen. Nem hiszek a Calgonban, viszont hallottam az ecetes dologról és én is szeretem, viszont még nem tettük mosógépbe. Nem menne tőle tönkre a mechanikája? Lehet butaság... :) és ha bele lehet tenni: mennyi időre, mennyi fokon? Köszönöm

2013. márc. 12. 20:13
 1/5 anonim válasza:

Szerintem nem lenne baja, a kávéfőzőt is azzal szokták átfőzetni, hogy kitisztuljon.

Szerintem mind1, hogy milyen fok és idő, de hátha tud valaki okosabbat írni mint én.:D

2013. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 l 20% os 90fokos program .
2013. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Legalább 3 liter 20%-os ecetet kell bele tenni és 24 óráig benne hagyni mert a vízkőoldáshoz annyi idő kell! Az egy hozzánemértő aki azt mondja hogy rögtön indítsanak mosóprogramot.Csakis 24 óra után.Mivel az ecet illó nála jobb a citromsav amiből 1,5kg kell hozzá 3 l forróvíz.Ez nem párolog és töményeb mint az ecet.Nekem hoztak olyan gépet amibe háromszor kellett 1,5kg citromsavat tenni mert annyira vastag volt a vízkő benne.

Vegyész

2013. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 évig használtam Lidl W5 vízlágyító tablettát. 1000Ft-ba kerül 51db, tehát 20Ft/db ár.

Amikor 2 év után beletettem a gépbe egy ilyen mosógéptisztítót

[link]

semmi vízkő nem volt a gépen, a "tisztítóvíz" teljesen tiszta volt, mintha új mosógép lenne, pedig mondták, hogy 2 év után trutyis víz fog kijönni.

Szóval nekem a Lidl W5 vízlágyító bevállt. És a mosógép annyira tiszta, mintha új lenne.

Nem csak a drága Calgon a megoldás, nekem nagyon bejött a W5. És 20Ft/db árért szinte ajándék.


Viszont kímélő programot is használok, ami sok vizet használ, vagyis melegít, ilyenkor félig van a mosógép dobja vízzel. Ilyen esetben használok DM saját márkás DM Denkmit folyékony vízlágyítót, illetve néha fekete ruhák mosásakor, bár hozzáteszem a W5 tabletta sem hagyott foltot a fekete ruhákban. De azért jobban bízok abban, ha a feketékhez folyékony van használva :))

Ilyen a dobozuk, ha keresnéd őket:

[link]


A DM Denmit azért sokkal drágább 750ml/800Ft ás 60ml kell egy mosáshoz, tehát 66Ft-ra jön ki egy mosás, ami a háromszorosa a DM-eshez képest. De mint említettem, ezt csak kímélőhöz és fekete ruhákhoz használom, a többihez a Lidl W5-öt.


Ecetet én a majdnem új, jól működő LG gépembe nem szívesen tennék, szerintem tegyél bele olyan tisztítót, amit az elején linkeltem, hogy én is tettem bele, attól nem lehet baja, mosógépbe való.

2013. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bocs, most olvastam át, és ezt akartam írni:

"...tehát 66Ft-ra jön ki egy mosás, ami a háromszorosa a Lidl W5-höz képest."

2013. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!