Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lidl W5 vízlágyító tabletta....

Lidl W5 vízlágyító tabletta. Nem árt, ha a ruhák közé teszem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mér jó ideje megvettem a Lidl sajátmárkás W5 vízlágyító tablettáját, de csak itthon olvastam el, hogy az öblítőtartályba kell(ene) tölteni, de egyrészt, nehezen tudom ezt elképzelni, hogy hogyan oldódna fel, meg oda nekem amúgy sem férne bele. (Felültöltős Zanussi.) Vannak tapasztalataitok a tablettával? Állítólag van olyan jó, mint a Calgon, de jóval olcsóbb. De a fő kérdés, hogy hova teszitek? Ha bedobom a ruhák közé nem árt nekik?
2013. márc. 28. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy gondolom rá van írva ,hogy kell használni .
2013. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy hülyeség mikor azt hiszik hogy a ruha közé tett anyag jobb! Nem! A vegyszer a vízben oldódik!Abban kell oldani!
2013. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Valami nem tiszta nekem . Ha a W5 tablettát az öblítőtartályba kell tölteni , akkor hogy segít neked a mosás során lágyítani a vizet ? Nem az elő- illetve a főmosás során kellene a vizet lágyítania ? Hozzáteszem , ezt az eszement vízlágyítási hajszát a Calgon indította be . Magyarországon a karsztvizes vízművek kivételével közepes keménységű a víz , az Alföldön lágy . Ezekhez a vizekhez elegendő az a vízlágyító mennyiség , amennyi a mosóporokban van . A karsztvizes területeken kevés trisó adagolása a mosópor mellé elegendő a vízlágyításhoz , és nem kell a hiper-szuper vízlágyító csodákat megvenni . Az említett mosószer-adalék amúgy nagyrészt a viszonylag olcsó zeolitból áll , és így nem tudom hogyan sikerült ilyen magasra feltornázni az árát . ( Igen a reklám sokba kerül , még ha nem is igaz ! ) Feltételezhetően a W5 is trisót tartalmaz , de (a szabályokkal ellentétben) nem sikerült megtalálnom a biztonsági adatlapját , ezért nem tudom ezt biztosan állítani . Ha használni akarod , akkor előzőleg a biztonság kedvéért old fel kevés meleg vízben , és a főmosáshoz adagold , ne az öblítőbe !
2013. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ra van irva, hogyan kell hasznalni, ott irja az oblitotaralyt, de ahogy azt irtam is, az valahogy nekem sem tiszta, de a ruhak koze sem raknam szivesen. Mar vagy 2-3 eve ott van, el lett felejtve, aztan tegnap eszembe jutott. Igazabol tapasztalatokra lennek kivancsi, hogy valaki hasznalja-e. Az utolso valaszadonak koszonom, igazabol soha nem hasznaltam ilyesmit, csak gondoltam, ha mar megvan elhasznalom. Fel evente-evente ecettel vagy epp trisoval szoktam atmosni a gepet, az elozo is meg mindig hasznalatban van 10 ev utan egy rokonunknal, ugy hogy semmilyen vizlagyitoval nem talalkozott. Valoszinuleg tenyleg felhigitom es ugy hasznalom majd el. Koszonom.

(Elnezest az ekezetek hianyaert.)

2013. márc. 29. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is Lidl W5 vízlágyító tablettát használok. És tényleg félre van fordítva, valóban az van ráírva, hogy az öblítőtartályba kell tenni, ami h*lyeség.

Én nem öntök semmilyen tömény vegyszert a gépbe és a ruhák közé sem. Ahogy előttem már írták, felhigítva teszek/öntök mindent a gépbe.

Lidl W5-öt például 1 literes flakonba beleteszem, feloldódik a vízben, majd amikor a gép ereszti magába a vizet hozzáöntöm. Ugyanígy öntöm a folyékony mosószert is bele, illetve az öblítőt is: mindent felhigítva.


2 év után olyan tiszta a gépem, hogy el lehetne adni a boltba...nem penészedik, nem büdösödik, mint a legtöbb embernek.

2013. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!