Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Biopon vagy a Tomi a jobb...

Biopon vagy a Tomi a jobb mosópor?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Tomi mosópor jobban bejött.
2013. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ , hogy milyen célra akarod használni . A Tomi mosóporok 15-30 % Na2CO3 ( mosószóda ) 1-5 % Na2SiO3 ( nátriumszilikát ) 5-15 % felületaktív anyagot , enzimeket (amiláz,proteáz) illatanyagot , szappant, zeolitot tartalmaz . Kiváló mosóhatással bír .

A Biopon 30 % Na2CO3 , 5 % körüli felületaktív anyagot , 5 % NaCl ( só ) , 15-30 % foszfátot, enzimeket , polikarboxilátot , optikai fehérítőszereket , illatanyagot tartalmaz . Enzimhatása magasabb , mint a Tomi-é , illatanyaga is .

Tehát mindkét mosópor összetétele kiváló . Ha zsíros, fehérje-foltos ruhákra akarod használni , akkor a Biopont javasolnám , előáztatással egybekötve . Ha hétköznapi szennyeződésekkel bíró ruhákat akarsz tisztára mosni , akkor a Tomit . De javaslom, hogy vegyél mind a kettőből egy egy kis dobozzal , és próbáld ki , majd dönts valamelyik mellett .

2013. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biopont nem hasznaltam soha,allitolag kellemetlen a szaga,Tomi meg nekem fakitja a ruhakat.Aldiban lévö Tandilt,Arielt,tudom.ajanlani.
2013. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem az Ariel kapszulát, és a Lenor color mosógélt: jól mosnak és szeretem az illatukat.

Illetve a Perwoll color-t is nagyon szeretem: bár nagyon enyhe az illata, de pont ezért: nem a mosógél, hanem az öblítő illata érvényesül: a Perwoll colorhoz teszek Softlan vanília öblítőt, és valami fantasztikus lesz a ruhák illata. A legtöbben megkérdezik milyen parfümöt használok :))

2013. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Számomra a biopon kifejezetten büdös.

Vettem már tomi-t is de nem oldódik fel rendesen a vízben így nyilván kevésbé hatékony és pocséklás is vele mosni.

2013. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én még régen mostam Tomival, de én is észrevettem, hogy amikor a gép kezdi szivattyúzni a vizet és aláteszem a kezemet, akkor jönnek kifelé az egész mosópor darabkák... szóval tényleg nem oldódik fel. Nem hiszem hogy ajánlatos 30 fokon ezzel mosni.


A másik, hogy a modern mosógépek egyre kevesebb vizet használnak, a vegyszerek meg egyre töményebbek (gondolok itt az Ariel kapszulára vagy akár egy vízlágyító tablettára és meg van oldva a mosás és vízlágyítás). Arra akarok kilyukadni, hogy én mindent felhigítva öntök a gépbe, például az Ariel kapszulát is feloldom 1 liter vízben, majd amikor engedi a gép magába a vizet, akkor hozzáöntöm. Miért is? Ariel kapszula mire feloldódik hideg vízben 8-10 perc. A mosógépen a Pamut gyors program 68 perc amiből 50 perc az öblítés, tehát maga a mosás kb. 18 perc. Ha valaki belegondol, akkor a mosás fele elment a semmibe, hiszen mire feloldódik, addigra lement a mosás fele.

2013. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Tomit használok már legalább 10 éve de csakis folyékonyat.Közben próbáltam már Arielt,Persilt,Bonuxot de rájöttem,hogy szebben egyik se mos,csak az illata és az ára más.De ez nemcsak megszokás, szerintem hatékony is,mert a párom koszos munkásruháit is tisztára mossa,ráadásul alacsony hőfokon,úgyhogy én 100%-ig elégedett vagyok vele.
2013. ápr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Arnold80 válasza:
Hát persze! Mert aki okos, Tomival mos!
2022. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!