Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik mosás a takarékosabb...

Melyik mosás a takarékosabb és a vasalás minek számít?

Figyelt kérdés

Időtakarékosság miatt inkább nem tömöm teli a mosógépet, hogy a ruha ne gyűrődjön, így nem kell vasalni, amivel időt és pénzt takarítok meg. Felnőtt vagyok,sportos sima pólóim vannak, amik rajtam kinyúlnak, mármint feszül, nem látszik, hogy nincs kivasalva. Vállfán szárítom őket, meg minden mást is úgy, hogy ne legyen csík a hasán, ahogy ki van terítve száradáskor. Farmert is csíptetős vállfára rakok.

Ahogy megfigyeltem, nem félig rakom teli, hanem mondjuk ami beleférne 2 mosásba de az tömve, azt inkább 3-ba osztom szét. Cserébe sosem vasalok, mert az nagyon sok áramot és időt igényel.

Szerintetek gazdaságos?



2013. ápr. 2. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Tömni nem szabad a géped mert akkor már nem is mos tisztára. Ha neked így jó....

Nekünk sincsenek olyan ruhák amik nagyon gyűrődnének így én is inkább jól teregetek,hogy ne kelljen vasalni ami sok áram és idő

2013. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
esetleg kicsit többet rakhatnék 1 mosásba, viszont ha lejárt, rögtön kiveszem és akkor tuti nem gyűrődik, mert sajnos néha benne hagyom és van, hogy negyed órát is áll, és az már sok
2013. ápr. 2. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:

A mosógép akkor takarékos, ha kihasználod a megengedett mennyiséget, tehát általában 5 kg száraz ruhát érdemes beletenni. Ha több, vagy kevesebb akkor nem mos rendesen, mert nem lesz meg az önsulykolás. Ha kevesebb a töltés még energiát is pazarolsz!


A vasalás pedig nem csak simítja a ruhát, hanem fertőtlenít is. Egy póló vagy törölköző kevésbé tud bebüdösödni, ha rendszeresen vasalod.



Szerintem.

2013. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!