Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A porszívó papír porzsákját...

A porszívó papír porzsákját meddig lehet használni?

Figyelt kérdés
Vettem papír porzsákot a takarítógépbe, (Eta sirius) és ugye ez baromi nagy, de árban kb ugyanannyi mint egy sima kisporszívó kiszsákja... fene érti ezeket. Azt viszont sehol sem láttam eleddig, hogy tulajdonképpen meddig lehet használni egy porzsákot. Takarításonként cserélni? Havonta cserélni? Évente cserélni ha nem telik meg közben, pedig hetente használják? Értve ezalatt az elavulási idejét, illetve a telítettségi fokát, hogy tulajdonképpen mi mennyi..

2013. ápr. 4. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig hasznalom mig meg nem telik,utana mar nem.szivja a port.Nekem nem kell egy èv ahhoz hogy tele legyen:)Van sima porszivom is,azt kb havonta csereltem,mert hamar tele lett(naponta porszivozok,mivel a gyerekek allandoan morzsaznak stb)szerintem nincs elavulasi ideje,habar nem hinnem hogy valahol egy ev utan sem kell cserelni a zsakot benne
2013. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elhasználtnak látod akkor cseréld újra .
2013. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De mi az "elhasznált" kézel fogható definíciója?


Én is takarításmániás vagyok, mert nem bírom a port, szóval muszáj, de a vizest, bár imádom, képtelenség elpakolni (szárítás miatt) így más megoldást keresek.

2013. ápr. 4. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok.Szerintem vegyél egy zsák nèlküli porszivot:)ÉN is azon gondolkodom.
2013. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:) Azt már ismerem.
2013. ápr. 5. 01:54
 6/11 anonim ***** válasza:

A papír porzsák egyszerhasználatos ha megtelt úgy ahogy van kuka-ezért nem is készül üríthetős kivitelben.Mondjuk ez relítíve hogy neked mikor telik meg de úgy átlag 3 hónap.

A textil porzsák addig használható amíg ki nem kopik-ha nagyon koszos át is mosható gépben.Tehát ajánlott bele egy textil porzsák mert azt akár 2-3 évig sem kell lecserélni.

(műszaki eladó)

2013. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem telik. Nálunk kb pár hónap, fél év.
2013. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hűtőgépklinika válasza:
100%
Ha már félig telt érdemes kicserélni, mivel a motor jobban melegszik , több áramot fogyaszt. A legtöbb gépen van szíváserősség jelző, ha bekapcsolás után rögtön pirosba megy, cserélni kell. Átlagos lakásban, heti egyszeri üzem mellett havonta jó kicserélni, akkor is ha nincsen tele, mivel a porzsák tartalma voltaképpen egy atkatenyészet, ami rendkívül be tud büdösödni, és a következő használatkor azt a büdös levegőt nyomja be a lakásba.
2013. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Műszaki eladótól kérdem: A textil alatt a duraflex szintetkus porzsákot érted? Ilyen anyagból van talán a hullózsákos központi porszívók lehulló porszűrője is?
2013. ápr. 6. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor szoktam kicserélni, ha érzem, hogy nem szív olyan jól a porszívó. Ez kb másfél 2 hónap, heti 2 porszívózásnál. Ilyenkor sincs dugig a porzsák, ha belenézel,kb egyharmadik, félig van, de van már súlya.
2013. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!