Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosopor ügy? A 8 kg-os formil...

Mosopor ügy? A 8 kg-os formil tulipános mosopor akciosan annyiba kerül mint az ariel vagy persil párnácskából 35drb. , megéri kisérletezni? Gyerekruha is van, a por gazdaságosabb lenne!?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
gondolkodj: a zselés párnával max 35x mosol, 8kg mosóporral meg kb 135x. na, szted melyik éri meg?
2013. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké.ezt idáig tudom,de ha nem veszi ki az enyhébb foltokat se ?annyi negativ vélemény van az olcsóbb mosoporokról,s hogy a por nem jó csak folyékony!a formilt még nem próbáltam.
2013. ápr. 7. 19:55
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor nézd meg a folyékonyat és a port próbákkal, aztán ha valami még nem jönne ki jöhetnek az egyebek a drágábbak. Én így csinálnám de F. :) Pontosat nemtok.
2013. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Formilról vegyes a tapasztalatom.

Először is a Formil White gél nagyon bevált, a legjobban fehérítő gél amit valaha próbáltam, jobban bevállt, mint az Ariel, Persil, Tomi kristály fehérítő géljei. Amúgy a DM saját márkás gélje is majdnem ilyen jó, DM Denkmit White Sensation gél a neve, a Formil White előtt évekig ezt használtam.


Viszont, mivel bevált ez a Formil White fehérítő gél, gondoltam teszek egy próbát, és vettem Formil Fine finommosószert színes ruhákhoz. Ezt:

[link]


Tettem a mosásba vízlágyítót, mivel mindig használok, nem spóroltam a ki a gélt, tettem a használati utasítás szerint 108ml-t. Ennek ellenére amikor megszáradtak a ruhák, akkor a zoknim talpa enyhén szagos maradt. Oké, hogy finommosószer, de a Perwoll colortól csak úgy illatoznak a ruhák, beleértve a zoknik talpát is :)).


Szóval ez a Formil Fine finommosószer gél szerintem nem tisztít rendesen. Nem dobom ki, nem ajándékozom el, elhasználom előmosáshoz, néha szoktam használni, vagy elhasználom enyhén szennyezett ruhákhoz:pólókhoz, pulóverekhez.


Ja, és az Ariel párnácskákról pár szó. Gondolom tisztában vagy vele, hogy a mosás nagyobb része az öblítésre megy el. Például a Pamut gyors program (nem a sima Gyors 30 perces) 68 perc amiből 50 perc az öblítés, tehát maga a mosás kb. 18 perc. Ariel kapszula mire feloldódik hideg vízben 8-10 perc.Ha valaki belegondol, akkor a mosás fele elment a semmibe, hiszen mire feloldódik, addigra lement a mosás fele.

Megoldás:én mindent felhigítva öntök a gépbe, például az Ariel kapszulát is feloldom 1 liter vízben, majd amikor engedi a gép magába a vizet, akkor hozzáöntöm. Így a mosás kezdetétől hatékony.

Amúgy nagyon jó az Ariel kapszula, nagyon jól tisztít és intenzív jó illata van.

2013. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!