Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a gazdaságosabb,...

Melyik a gazdaságosabb, mosogatógéppel mosogatni, vagy kézzel, víztakarékosan?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy a mosogatógép gazdaságosabb, de beleszámítják az áramot és a drága tablettákat, sókat, öblítőket is? Én víztakarékosan mosogatok, nem folyatom a vizet mosogatás közben, 40 fokos és hőtárolós gázkazán csinálja a meleg vizet. Vajon nekem is megérné mosogatógépet venni?
2011. jún. 28. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

A mosogatógép nem anyagilag jobb. Én kiszámoltam már, kb. havi 2000-2500 Ft plusz kiadást jelent ötünkre.

Na de az idő! A rend! Hogy nem ázik ki a kezem! Nem kell sikálni! Hogy lemossa a tűzhelyrácsot és a kuglófformát!

Naponta egy-másfél óra szabadidőt nyerek általa. Bőven megéri azt a plusz pénzt.

2011. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
nekem a vizem 4 m3 al kevesebb a vízszámlám és nem ázik szét a kezem és szépen dolgozik!!!! az enyim nem fogyaszt sokat mert energiatakarékos whirlpool imádom !!!
2011. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Bocsi, de havi 5 köbméter vizet hogy lehet elmosogatni? :O

Amúgy a villanyszámla az, amit megdob, mérettől, fogyasztástól és programtól függően 50-150 Ft-tal alkalmanként.

2011. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
mindenkinek megéri mosogatógépet venni. 30éve van mosogatógépem, rossz volt pár éve 1hétig,majdnem megőrültem.
2011. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 hot_kiss válasza:
18%
Én akárhány helyen voltam vendégségben, ahol mosogatógéppel mosogattak, ott sosemvolt teljesen tiszta az elém tett pohár vagy tányér..
2011. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Márpedig az tökéletesen tisztára mos,csak a gépet is tisztán kell tartani és nem szabad hagyni,hogy beleszáradjon. ha minden nap megy a gép,akkor minden tiszta lesz
2011. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Persze, a mosogatógéppel való mosogatásnak is megvannak a trükkjei. És hát igen sok béna háziasszony van, akik nem bírnak vele.

Megfelelő használat mellett jóval szebben dolgozik a kézi mosogatásnál.

2011. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem is az, hogy piszkosak maradnak az edények, hanem foltosan szárad meg. Ezt leginkább a poharakon és az evőeszközökön lehet észrevenni. Na meg persze koptatja a mintákat elég rendesen. Sosem felejtem el anyám arcát, amikor kivette a féltve őrzött esküvőre kapott étkészletét a gépből az első mosás után...
2011. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

nekünk gyönyörűen szárít, azelőtt sosem volt ilyen tiszta, foltmentes :) minden olyan, mint új korában! csak azoknak a mintáit koptatja, amik nem alkalmasak arra, hogy betedd a gépbe.. de az újabb holmik közül minden mehet bele. ja, és simán beteszem a porcelánokat is alacsony hőfokra, ha beporosodnak. minden csillog. imádom. ja igen, és jól kell belepakolni. de aki azt mondja, hogy retyósabb, mintha kézzel lenne mosva, hát, ott valamit tényleg elbaltázott a csajszi, mert a mosogatógépek foltmentesre, csíkmentesre, kristálytisztára mosnak.


persze van amit nem (kicsi odakozmált paprikáspöris lábas), de azt simán benthagyom még egy körre.

2011. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
az evőeszközök is szépek.. nem lehet, hogy a mosogatógép tablettával volt a gond? esetleg a vízzel? mi is kisérleteztünk egy ideig, mire megtaláltuk a tökéletes motyót.
2011. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!