Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A víztől sárgulnak be fehér...

A víztől sárgulnak be fehér ruháim?

Figyelt kérdés
Lehet póló vagy nadrág, előbb-utóbb egytől-egyig besárgultak. Egy nadrág van ami fehér amit egy éve vettem és még nem mostam, mert nem hordtam. Az az egyetlen fehér, ami tényleg fehér még mindig. Ezért gondolom, hogy az itteni víztől sárgulhatnak be. Talán a vastartalma magas a víznek? Vagy lehet,hogy már túlzásba vittem a fehérítőt? Van amivel újra fehérré lehetne tenni őket? Szódabikarbóna, vagy ilyesmi?
2013. ápr. 16. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én fehérítőt nem használok, viszont fehérítős mosóport igen. És mindenem fehér marad.

A fehéreket csak fehérekkel együtt szabad mosni.

2013. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet a vastól is de a cellulóz is sárgul vegyi behatásra egy idő után.Nátriumperkarbonátot vegyél abban áztathatod 20 fokon 12 órát.Öt liter vízbe két evőkanál perkarbonát.Fehérítő só néven is szokták árusítani.
2013. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A ruhák sárgulását a vízben lévő vas-oxi-hidrát valóban előidézheti . Ez ellen csak komplexképző anyagok használatával tudsz eredményesen harcolni . Ritkán szoktam ilyet tenni , de mivel problémádra csak a vas "eltüntetése" a megoldás , ezért javaslom a magas zeolittartalmú mosószeradalék használatát ( Vanish ) . A már besárgult ruhákat a már előzőleg javasolt nátriumperkarbonátos , vagy bármilyen más peroxidos fehérítéssel tudod halványítani . A szódabikarbóna használata ilyen esetben értelmetlen .
2013. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!