Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik automata mosógép a...

Melyik automata mosógép a jobb szerinted? A felültöltős vagy az elöl tölthetős?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 12:16
 1/4 anonim válasza:

Az, hogy milyet vásárolsz, függ attól, hogy mekkora helyre kell beraknod.Egy pici panelos fürdőszobába jobb a felültöltős, hiszen az ajtaja felfelé nyílik, viszont nem tudsz a tetejére pakolni pl. törülközőket, mosóport stb.

Nagy fürdőbe teljesen mindegy, hiszen bőven van hely kinyitni az ajtaját.

Ez tényleg csak hely kérdése.Szerintem.

2013. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk iszonyat kicsi a fürdő, szóval a konyhában van a gép a pult alatt, oda meg értelemszerűen elöltöltőst vettünk.


eddig egyszer kellett szerelőt hívni, 20 rugómba fájt, de azóta műxik szépen, rendesen.


igazából sztem a márka és az ár a mérvadóbb. egy drága, presztízsmárka készüléke több programot kínál, takarékosabb, dizájnosabb, talán megbízhatóbb is. ilyen futurisztikus modellek inkább az elöltöltősek közt vannak. a felültöltősek praktikusabbak, olcsóbbak, bár stabilabbak is, hiszen a dob 2 helyen van felfüggesztve.


komoly összehasonlítási alapom nincs, az előző gép egy Energomat volt, amiről meg tudjuk, h teljesen más technológia alapján készült mint ezek a mai "egyszerhasználatos" darabok. az még ma is mos, az enyém meg lehet, h 2 év múlva a MÉH telepen végzi, mert a tervezett elavulás nem ismer tréfát.

2013. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak esztétika és hely függvénye a kivitel!

Szervíz és élettartam szempontjából is a felültöltős a jobb kivitel, csak hogy a fontosabbakat említsem:

-két oldalon csapágyazott dob így egyenletesen oszlik el a terhelés-kevesebb gond a csapágyazással

-ugyanez oknál fogva stabilabb és hosszabb élettartamú a felfüggesztés

-kisebb és kevesebb hibalehetőség az ajtó tömítésnél

Márkából pedig az Electrolux csoport tagjai(Electrolux,Zanussi,Aeg) viszi a pálmát de ajánlott még a Whirlpool és Samsung modelljei is.

(házt.gépszerelő)

2013. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat,holnap megyek mosógépet venni ,és a felültöltős mellett döntöttem.Eddig is felültöltős volt ,csak most elgondolkodtam,hogy nem e lenne jobb elöl tölthetőset venni.
2013. ápr. 23. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!