Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A trisó vegyszer? Mérgező?...

A trisó vegyszer? Mérgező? Vagy bátran használjam a háztartásban?

Figyelt kérdés

És ti mire használjátok? Férjem gázolajos ruháira jó? Mert hihetetlen, hogy semmi nem hozza ki a szagot.

Konyhában a gáztűzhely zsíroldására?


2013. ápr. 23. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

vegyszer

mérgező

mindkettőre jó (csak módjával)

2013. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Vegyszer! Megenni nem lehet de nem méreg!Jó zsír és olajoldó de az nem 100% hogy szagtalan lesz a ruha!A gáztűzhelyre ráégve a zsír az nem zsíroldási probléma!A szenet nem oldja semmi! Súrolni kell!
2013. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Erős vegyszer, de nem mérgezőbb, mint a többi. Az olajos ruhákra jó, és a mosógépnek is használ. Csak ha kézzel mosol vele, akkor húzz kesztyűt.

A gáztűzhelyet ecettel, vagy ha nagyon ráégett hideg zsíroldóval tisztítsd. Erre a Trisó nem jó.

2013. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De kevésbé vegyszer mint pl a domestos vagy a sok fújós konyhai tisztítószer, pl. a hidegzsíroldó? Csak viszonyításképpen.

Inkább a sütőt szeretném tisztítani, használtan vettük , elég zsíros.

2013. ápr. 23. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs hogy kevésbé vegyszer! Hatása van annyi amennyi!A Well Done zsíroldó 15% KOH-t tartalmaz nagyon erős hatású zsíroldó anyag de erősen maró.Egy gyengébb anyagnak nem lehet olyan hatása mint egy erősebbnek!
2013. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló ! A trisó vegyszer és mérgező kitételed nem állja meg a helyét ! A trinátriumfoszfátot élelmiszerekben , csomósodást gátló anyagként , savanyúságot szabályozó szerként , stabilizátorként használják E 339 néven . Napi bevitel 70 mg/testsúlykilogramm lehet , mert a kalciumot megköti a szervezetben és ez káros lehet . De amit leírtatok , nagy részben igaz , ha használod zsíroldásra , kesztyűvel . A mosógépben vízlágyító adalékként , szódával együtt kiváló mosószer . A konyhai zsíroldó-szerek általában nátrium- , vagy kálium-hidroxidot használnak az odaégett szennyeződések fellazítására .
2013. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

#6

ha jól értem, azt nem vitatod, hogy vegyszer, tehát ezen továbbléphetünk


azt vitatod, hogy mérgező, csak mert élelmiszer adalékanyag, és csak mert 70 mg/testsúlykg felett káros a kálcium elvonás miatt ... nem vagy te véletlenül savanyúsággyáros? ... egyezzünk meg, ha te megeszel egy púpos evőkanál trisót - egye fene, egy nagy pohár vízzel -, akkor én visszavonom azt a véleményem, hogy mérgező


(jut eszembe, a kígyóméreg felhasználásával szívgyógyszert is készítenek ... ebből következően a kígyóméreg nem mérgező?)

2013. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 6 os válaszával.Nem kell most csavargatni a dolgot az 1 esnek ,hogy igaza legyen.Alapjában minden vegyi

anyag mérgező lehet,a maga töménységében.De kedves 1 es

ha "só" is megnevezés vége,még nem evésre használjuk.

Évekik kellett használnom munkám során,és életben vagyok .

2013. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bátran fogom akkor használni. Nem igazán tudtam mi fán terem, sose használtuk Mosogatógép tisztításra kerestem először valamit, akkor találkoztam ezzel. Utána hallottam, hogy valaki mosáshoz használja. A válaszotokból egyértelmű, hogy nem vegyibb anyag pl a domestosnál. Minden után alaposan kezet kell mosni nyilvánvaló és az is hogy nem esszük meg.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

2013. ápr. 24. 08:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves nemááá ! 6#-os vagyok . Ne lovagolj a szavakon , vegyész vagyok , számomra a desztillált víz is vegyszer , és ha abból megiszol 15 litert, akkor annak letális dózisát fogyasztottad el , de ugyanez elmondható nagyon sok az élelmiszeriparban alkalmazott vegyszerről . Tehát mégegyszer: vegyszer , de klasszikus értelemben nem méreg .
2013. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!