Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecet öblítő helyett/mellett?

Ecet öblítő helyett/mellett?

Figyelt kérdés

Párom erősen izzad, és a ruháiból nem lehet kimosni az izzadságszagot.

Olvastam valahol, hogy az ecet segít a ruhákból eltávolítani az izzadtságszagot.

Aki használ ecetet az öblítésre, az hogyan használja?

Öblítő mellett vagy helyette?

Mennyit kell belőle használni?

Nem maradnak ecetszagúak a ruhák?



2013. máj. 9. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Az izzadságszag eltüntetésére nekem inkább a 60 fokos mosás vált be, önmagában az ecet nem elég. 60 fok, ariel, öblítő helyett pedig 1-2 evőkanálnyi ecet.

A ruhák csak akkor maradnak ecetszagúak, ha túl sokat teszel bele, ki kell kísérletezni, hogy mennyi az annyi :)

2013. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

öblítéskor kb 1 dl ecet fér egy automata motyógép tartályába ,

ez az 1 dl,ez olyan kis mennyiség a 4-5 liter vízben elkeveredve,hogy egyáltalán nem lesz erős ecetszaga a rongyoknak,

ja és tök mindegy ,hogy 10-es vagy 20-as az ecet,igazából semmilyen hatása sincs,(nem fertőtlenít,nem aktibakterializál,nem lesz tőle extra puha a gönc,stb)

2013. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Igazából az ecet legnagyobb előnye az, hogy a ruha szálai közé tapadó vízkövet feloldja. Különösen régi törölközőknél látszik, hogy középen van egy szürkés folt. Na az a vízkő (persze addigra általában kopással is kombinálva), hiszen az ember mindig beletörli a kezét, a víz elpárolog, a vízkő ott marad. Ugyanez van a ruhákkal is mosás után, a víz elpárolog, a vízkő marad, csak nyilván kevesebb. Ettől keményebbé válik, ezt lehet eltüntetni, de csodákat persze nem kell várni :)
2013. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Váltsál mosószert vagy használj másik mosóprogramot a gépen. Ilyen nincs, hogy nem lehet kimosni az izzadtságszagot.

Én a zoknimat, alsóneműmet is csak hozzáteszem a színes ruhákhoz, és azok is illatoznak az öblítő illatától.

Javaslom a folyékony Ariel mosógélt, akár a sima gél változatot, akár a mosókapszulás változatot.

A másik dolog, amit az emberek nem értenek meg, vagy csak kevesen: az ilyen 30 perces gyorsprogramok semmit nem érnek koszos ruha mosásakor. Még az 1 órás sem. Legalább használj valami 80-90 perces programot.

Amúgy én szoktam úgy is mosni, ha a mosnivalóba sok a zokni és alsónemű, hogy:

1. Ráteszem a mosnivalót 30 perces gyorsprogramra.

2. Miután végzett ráteszem mégegyszer egy normál 80-90 perces programra. Így nem a trutyis vízben mossa a gép a ruhákat, a kosz jelentős része távozott a 30 perces program alkalmazásakor.

Öblítőnek meg valami "alapot" használj. Úgy értem általában mindig ezek a legintenzívebb illatok, és ezek általában kék színűek: például a kék Lenor, vagy a kék Coccolino talán a legintenzívebb illatok.

2013. máj. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem kötekedni akarok, de előbb azt mondod, hogy a 30 perces programok nem érnek semmit, utánna meg, hogy a 30 perces kieszi a koszt aztán indítasz egy normál mosást, hogy ne a koszos vízben mosson a gép.

Nálunk a nejem bemesélte magának, hogy allergiás az öblítőre, u.h. k.b. 2,5 deci 20%-os ecettel öblít, ha elméri, akkor van ecetszaga a nedves ruhának, de ha megszárad, akkor már nincs. Ezzel párhuzamosan viszont az 5 éves LG mosógépben gyakorlatilag az összes gumialkatrészt cserélni kellett már, a szerelő szerint nem véletlenül.

2013. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Kémia!!

ha izzad Tőled izzad - hagyd ott mint moss..

2013. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Izzadj Te is!!!!????
2013. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem kötekedni akarok, de előbb azt mondod, hogy a 30 perces programok nem érnek semmit, utánna meg, hogy a 30 perces kieszi a koszt aztán indítasz egy normál mosást, hogy ne a koszos vízben mosson a gép. "


Önmagában nem ér semmit a 30 perces. De előmosásnak tökéletes. Hiszen azért egyszer már átment a ruha egy mosószeres kisebb mosáson. Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.

2013. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!