Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segitene nekem valaki?

Segitene nekem valaki?

Figyelt kérdés
Van nekem olyan fertőtlenítő és tisztítószer aminek a neve Chlor-Sept. És nem igazán tudom hogy mire is használható, olvastam utána de csakannyit ir hogy egészségügyekben, kórházakban, konyhai meg nagyon szennyeződéseken használható. Wc-ben pl használható ? Előre is köszönöm a segitséget....
2013. máj. 12. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kórházban használható az azt jelenti hogy nagyon durva fertőtlenítő hatása van, úgyhogy használhatod a wc-ben.
2013. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És meddig hagyjam "rajta" állni?
2013. máj. 12. 10:07
 3/8 A kérdező kommentje:
kell higitani ?
2013. máj. 12. 10:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam használati útmutatóként:


A szerből el kell készíteni a megfelelő higítást, a kimért koncentrátumot az előkészített vízbe kell önteni, és keveréssel homogenizálni. A higítás gépi úton is elvégezhető, célszerű hideg vagy langyos vízben végezni, mert a forró oldatból a hatóanyag kellemetlen, szúrós szagú gőze ingerlő hatású és az aktívanyag tartalom is csökken.


A tisztítandó tárgyat bele kell meríteni az oldatba, vagy az oldatot kelle a tisztítandó tárgy felületére juttatni és a szükséges hatásidő elteltével a tisztítószer maradékát vizes öblítéssel eltávolítani. A tisztítás hatásfoka növelhető mechanikai hatás segítségével.


Sajnos azt nem találtam milyen arányban kell hígítani. A csomagoláson biztos nem szerepel?

2013. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak azzal nem voltam tisztában, hogy konkrétan mire, hova használhatom, és hogy mindig higitani kell vagy sem. Én is ugyan ezt találtam meg amit be másoltál nekem, más szerekre mindig bővebb konkrét leirás van. Vagy csak én vagyok túl értetlen :) Köszönöm hogy irtál.
2013. máj. 12. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Hopp mégis találtam valamit az adagolásról:

erősen szennyezett kis felületnél: töményen hígítás nélkül hatásidő 1 perc


erősen szennyezett nagy felület: fél liter lötyi 5 liter vízben 5 perc hatásidő


közepes trutyi nagy felület: negyed liter 5 liter vízben 10 perc hatásidő


kis trutyi nagy felület: 150 ml 5 liter vízben 15 perc hatásidő



Ennyi munkáért szerintem kijár nekem egy zöld pacsi :) Tessék szépen értékelni a szorgalmat :D

2013. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp jár a zöld pacsi ;-) Köszönöm :) :)
2013. máj. 12. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A Chlor-Sept nagyipari felhasználásra szánt magas ( 5 % ) kálium-hidroxid , és magas ( 25 % ) nátrium-hipoklorit , valamint anionos tenzid tartalmú fertőtlenítő és tisztítószer . WC-ben fertőtlenítésre tudod csak használni . ( Vízkő eltávolítására pl. nem .) Egyéni védőfelszerelés használata az oldat készítésekor előírt . ( gumikesztyű , szemvédő stb. ) Vigyázz , hogy forró oldatban klór gáz szabadulhat fel . Gőzei irritatívak .
2013. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!