Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen környezetbarát vagy...

Milyen környezetbarát vagy környezetkímélő anyagokat használtok mosógéppel történő mosáshoz?

Figyelt kérdés
Melyiket hogyan kell használni? Hány fokon, milyen hosszú programmal? Áztatás?

2013. máj. 24. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mindig a ruha anyagához és szennyezettségéhez még éppen alkalmas legrövidebb programot, és legalacsonyabb vízhőmérsékletet használom. Bolti blítőszert csak finom felső ruhákhoz használok, a többihez ecetet adok öblítő helyett. Sokéves automata mosógépes tapasztalatom, hogy a fehér ruhák a szennyvíz-leeresztés módja miatt egy idő után elszürkülnek. Ezért a fehéreket kb. fél napig áztatom. A testi fehérneműt finomabb mosószerben, a pamutot (törülközők, konyharuha stb.) trisó és mosószóda keverékében. Ettől a fehér ruha tényleg fehér marad és olcsóbb megoldás, mint a drága mosószerek.
2013. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
69%

mosódió: 6 fél mosódió a kis tasakba, be a ruhák közé, szürkítés miatt fehér ruhákhoz nem ajánlott, többször felhasználható

mosószóda: fehér ruhákhoz

öblítés:ecet, illóolaj

általában a lehető legrövidebb program, alacsony hőfok - a napi használatú ruháknak 30fokC-nál nem kell több

folttisztítás: marhaepe szappan

2013. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
1-2 es ti csak maradjatok meg az ősi módszernél,mer van hozzá elegendő időtök .Én meg veszem a jó hatásfokú mosószert,és a gép takarékosan tisztára mos .Az idő is pénz
2013. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
91%
Nekem a fent említett környezetkímélő szerek használata nem igényel többlet időt. Maximálisan elégedett vagyok velük. Folttisztításnál meg ugyanúgy használható a marhaepeszappan, mint pl. vanish szappan, sőt szerintem az epeszappan jobb hatásfokú - én azt azért választottam. Vanish szappant pedig régebben is használtam, szükséges volt a különböző mosóporok/gélek mellett is többször.
2013. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az "ősi módszer" percre pontosan annyi időt vesz igénybe, mint a nem ősi, csak nem teszem vele tropára a környezetemet, ami nem mondható el a hiperszuper mai mosószerekről.

A mosószódát pont annyi idő belerakni a gépbe, mint a mosóport és semmivel sem mos rosszabbul. Az öblítő helyére ugyanazzal a mozdulattal, ugyanannyi idő alatt öntöm az ecetet, mint az öblítőt tenném, a különbség, hogy az ecet minden kemikáliát lebont, ami ugye nem mondható el az öblítőről. Ja, könnyebb az ecettel öblített ruhát vasalni is, s amíg mondjuk egy Coccolino öblítőt ezres körül veszel (nagyságtól függ persze) addig egy üveg ecet százvalahány Forint. Az epeszappan legalább olyan hatékony, mint a Vanish, ha nem jobb. Fehérítőszer helyett szintén csak belerakom a gépbe a perkarbonátot.

Folyékony mosógélt mosószappanból öt perc alatt készítek (a szappant nagy lyukú reszelőn lereszelem, majd felöntöm forró vízzel, feloldódik, beleöntöm egy régi, kimosott folyékony mosószeres flakonba, kész van. Arról már nem is szólva, hogy három kicsi gyerekemre meg a férjemre és magamra egész hónapban kb. egy ezresből mosok, pedig napirenden legalább 1-2 mosás lemegy. Ha ez őskori módszer, legyen, nekem bevált! :-)

2013. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Én a bio-sztár mosógéllel mosok, és ennek az öblítőjével öblítek. Mosogatáshoz is ennek a termékcsaládnak a mosogatószerét használom, csempét, kádat, tűzhelyet...is ennek az általános tisztítószerével takarítom.
2013. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!