Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan használjam a nátrium-pe...

Hogyan használjam a nátrium-perkarbonátot, hogy valóban fehérítsen?

Figyelt kérdés

Most úgy használtam, hogy 5 evőkanál mosószóda és 2 evőkanál nátrium-perkarbonát ment a mosógép dobjába, 90 fokos, 129 perces programon mosott a gép, de nem látom, hogy fehérít.

Mit csináljak máshogy és hogyan?



2013. máj. 24. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Segítségül :

[link]

2013. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

a nátrium perkarbonát alacsony hőfokon működik. 30 fokos vízben. a melegben gyorsan kimennek az oxigén buborékok és nincsen hatása.áztasd be a ruhát külön, langyos vízbe és meglátod milyen buborékos lesz.alacsony hőfok és hosszan.


magasabb hőfokra a nátrium -perborátot lehet használni, ez ugyan olyan, csak a bomlás magasabb hőfokon indul meg benne.ilyen a via-nniban az oxi-max.

2013. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Az első link több tévedést tartalmaz!A Na-perkarbonátot minél alacsonyabb hőfokon kell használni mert van egy olyan hogy gázok oldódása vízben ahol a gáz a hidegebb vízben oldódik jobban és abban marad meg tovább márpedig nincs hatás ha a gáz ami itt "O" megszökik pillanatok alatt a hideg vízből.És a perkarbonátot légmentesen kell tárolni mert a H2O2 a levegő nedvességétől is bomlik a lúgos szóda mellett!

A második hozzászólás brilliáns!Jól írta hogy a perkarbonátot hidegebb vízben kell használni, leírtam miért. A perborátban a nascensz oxigénes bomlás csak 60 fok felett jön létre ezért azt forró vízben kell használni.Üdítő az ilyen hozzászólás mert a nagyközönségnek a kémia nem erőssége és rengeteg hamis fals információ terjed!

2013. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"gáz ami itt "O" megszökik pillanatok alatt a hideg vízből"

Elírtam! Természetesen meleg vízből szökik meg hamar a gáz!Ezért a Na-perkarbonáttal hideg vízben áztatni érdemes és utána mosni!

2013. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!


Mindegyikőtöknek külön-külön nagyon köszönöm, hogy tudásotoknak és értesüléseiteknek megfelelően a segítségemre siettetek a válaszaitokkal! Köszönöm a segítőkészségeteket!


Szeretném veletek megosztani azt, hogy már egy jó ideje próbálkozom a nátrium-perkarbonát használatával (és a mosószódával is).

Első adag nátrium-perkarbonátomat egy budapesti üzletben szereztem be évekkel ezelőtt, ahol kimérős formában árusították a szert.

Akkoriban elkezdtem használni a terméket, de nem fehéredtek a ruháim. Azt feltételeztem, hogy:

- nem csinálok valamit jól hőfok, program vagy adagolás tekintetében

- nem megfelelően tárolta az üzlet vagy én

- esetleg lejárt a szer szavatossági ideje (ha le tud járni) - nem értek ehhez...

Nagyon igyekeztem utánanézni annak, hogy hogyan kell használni pontosan a nátrium-perkarbonátot. Kerestem az interneten magyar és külföldi oldalakon is tájékoztatást, de egymásnak teljesen ellentmondó adatokat találtam!

Már eléggé elcsüggedtem ebben a témában, de nem adtam fel. Felvettem a kapcsolatot egy céggel is, amely a nátrium-perkarbonátot árusítja és így - elvileg - hozzáértőtől kérdeztem meg azt, hogyan kell használni az ominózus szert.

Azt a tájékoztatást kaptam az üzletvezetőtől, hogy 60 fokon vagy magasabb hőfokon kell használni! Úgy gondoltam, hogy megbízható adatokat kaptam, így próbáltam 60 fokon, nem vált be, aztán 90 fokon - semmi szép eredmény. (Ez a termék nem a kimérős üzletben volt véve, tehát azzal nem lehetett gond - akkor bontottam fel.)

Tehát a cég vezetőjétől azt a tájékoztatást kaptam, hogy 60 fok felett kell használni a nátrium-perkarbonátot. Miért? Miért tájékoztatják félre a vásárlókat? Hányszor mostam így - haszontalanul...


Kedves 3. Hozzászóló! Hálásan köszönöm, hogy felvilágosítottál!!! Már annyit szenvedtem ezzel a fehérítéssel, úgy látszik, eddig olyanokra hallgattam, akik félrevezettek vagy járatlanok voltak a témában.

A tapasztalataim is azt mutatják, hogy a 60 fok feletti mosásoknál nem volt hatékony a nátrium-perkarbonát, így feltétlenül ki fogom próbálni alacsony hőmérsékleten a használatát.

Meg tudnád írni, hogy langyos, test hőmérsékletű vagy annál hidegebb vízben használjam a terméket?

Tudnál abban segíteni valamilyen ötlettel, hogyan tároljam légmentesen a szert?

Áztatáshoz hogyan adagoljam?

A kimérős üzletben nem érdemes nátrium-perkarbonátot vásárolni, mert az anyag már reakcióba lépett a levegő nedvességtartalmával?


Hálás köszönetem!!!

Mindegyik kedves hozzászólónak zöld kezet adok, mert úgy gondolom, hogy nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok! És persze az információkat is nagyon köszönöm! :-)


Legyen kellemes napotok! :-)

2013. máj. 25. 09:10
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj a kimérős termékkel, hogy csak sima termék, míg a drágábbat olyan szemcsék formájában árulják, amelyeket bevontak víztaszító anyaggal.
2016. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Több fajtát is kipróbáltam már, átütő eredményt nem tapasztaltam. :-(
2016. márc. 8. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!