Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet megakadályozni,...

Hogy lehet megakadályozni, hogy a mosógép rekeszei penészesek legyenek?

Figyelt kérdés

Már másodszor cseréljük a rekeszt, mert az öbltítőtartályt vastagon penész fedi...

Sajna nálunk is, anyumnál is és kollégámnál is ez a jelenség van.

Hiába használunk különbozó vegyszereket, mosunk 90 fokon, keféljük, mindig penészes lesz és egyre jobban.

VAn valami ötletetek?


2009. okt. 5. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi övlítőt, mosóport kell tenni bele, amennyit bemos a víz. Ha marad benne, akkor bepenészedik.

Vagy tegyél kevesebbet bele, vagy mosás után mosd át a tartályt.

2009. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én időnként kiveszem a mosószer-tartályt és alaposan kisikálom Flóraszeptes vízben...

Pár perc alatt makulátlanul tiszta lesz.

Miért kellene kicserélni?!... 8-o


Nem tudom, neked milyen mosógéped van, nekem elöltöltős ablakos, elől kihúzható fiók a mosószertartály, ez egy billentéssel teljesen kihúzható a helyéről.


Amúgy nem csak a tartályon, hanem a fiók belső oldalain is penészfoltok szoktak lenni, ilyenkor ezeket a részeket is kitisztogatom Flóraszeptes szivaccsal...

2009. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felültöltős gépen van, és mint írtam, hiába áztatom, domsetossal keféle, forró vízzel, nem jön le.

Sosem teszek bele több öblítőt, mint szabad lenne, és nem marad benne.

És azért kell cserélni, mert nincs gusztusom vastagon penészes öblítőtartállyal msoni a tiszta ruhákat...

De köszi a tanácsokat, csak sajna ezek nem válnak be...

2009. okt. 6. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már az ectet? Önts a tartályokba belőle, a gépbe is nyugodtan 1 litert beleönthetsz 90 fokos programon moss üresen! Csodát tesz.
2009. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de eddig csak a vízforralót mostam ki ecettel, de akor megpróblom, köszi
2009. okt. 6. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!