Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék tengergyümölcseit...

Szeretnék tengergyümölcseit sütni, de mindenképp olaj, zsír, margarin és hasonlók nélkül. Van kerámiabevonatos serpenyőm, amiben zsiradék nélkül is lehet sütni. Mit tegyek alá a serpenyőbe? Kis víz, citromlé elég?

Figyelt kérdés
És mennyi ideig süssem? Igazi proteinbomba vacsorának készíteném, hozzáadott szénhidrát és zsír nélkül, amennyire csak lehet. Ha ennek megfelelő recepteket ismertek, szívesen fogadnám őket, sajnos több órás google-fu után se találtam olaj- vagy vajmentes recepteket hozzájuk.
2011. máj. 5. 02:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

olvastam, hogy a fogyozóknak a tojásrántottát úgy ajánlották, hogy a bevonatos serpenyőbe tegyenek 1-2 kanál ásványvizet, és amikor az forró lesz, akkor üssék rá a tojást.

szerintem a herkentyűknél is működne, lényeg, hogy ne száraz edénybe kerüljenek.pláne, hogy ezek fagyottak, és némi levet is fognak engedni.

csak tipp.

üdv.

2011. máj. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Abszolút zéró zsiradékkal elég nehezen tudom elképzelni, hogy ebből bármi jó is "kisüljön". Talán egy nagyon kevés vaj az, ami abszolút ártalmatlan lenne és megkönnyítené a dolgodat. Vagy esetleg, de csak tipp, ha van olyan hőáramlásos zártterű párolóedényed, akkor talán abban, a saját gőzében megpuhulna.
2011. máj. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fehérbort.
2011. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hülyeség elhagyni a zsiradékot. zsír nélkül nem szívódnak fel az értékes tápanyagok a herkenytűkből (sem) de gondolom hallottál már a ADEK vitaminokról aminek szintén kell a zsiradék. egy minimálisba nem halsz bele
2011. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is akartam írni, hogy sok vitamin csak zsírban oldódik,de a testépítők általában csak a proteinekre hajtanak.

egy minimális olivaolaj biztos nem ártana, sőt...

2011. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Párold akkor ne süsd.

amugy 2 csepp olivaolajtol nem lesz semmi bajod...

2011. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anélkül íztelen lesz, hát a kagylót vajon párolják sok fokhagymával, fehérborral.
2011. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huhh, hát, gondoltam a rengeteg halféle, amit eszek eleve elég zsiradékot tartalmaz, ráadásul az egészségesebb fajtából, na meg eszek húst, tejtermékeket is, amik szintén nem totál zsírmentesek, szóval ADEK gondjaim nincsenek. :) Tőkehalat sütöttem már így csak joghurtban, az egész jó lett, csak nem tudom a joghurt pl. hogy menne a csápos bigyókhoz. Párolóedényem az sajna nincs. Ez az ásványvizes dolog jól hangzik, köszönöm.
2011. máj. 5. 10:32
 9/11 anonim ***** válasza:

sushi? bar gondolom rizst sem eszel, bar egyetertek az elottem szolokal olivalaj teljesen oke. En azt tapasztlom fogyokura alatt, hogyha finomakat eszek kevesme leszek ehes mert nem szenvedek nem azon gondolkodkh kaja-kaja egyel leveseket salatakat oliva olajjal!

itt a kedvencem: pari(teljesen fogyis es antioxidasok),ubi(ujnyivastag karikakkal ait aztan felbevagsz tudom hulyeseg igy leirni de meglatod jo beleharapni.,salata (ha nem fogyozok avokadot is szoktam bele rakni.

es persze most jonnek a gonoszok:olivaolaj,pici so

de meglatod nagyon finom teljesen eltelit nem leszel ehes.

2011. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsónak:

Imádom a sushit, és eszek is néha, csak persze nem vacsira ;) Éhségrohamaim meg nincsenek, épp, hogy azzal küzdök, hogy (persze csak egészségesebb kajákból) többet meg bírjak enni, néha így is "aluleszek".

Egyébként elkészítettem tegnap, sok vizet eresztett tényleg, jó fűszeresen, citromlevesen szeintem finom volt, elég volt a víz alá. :D

Kösz mindenkinek még egyszer!

2011. máj. 6. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!