Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy deríthetem ki, hogy...

Hogy deríthetem ki, hogy rendmániás vagy-e? Fontos!

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ha állandoan takaritasz akkor lehet ha heti 2 szer akkor nem :)
2013. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :)
2013. júl. 4. 12:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem a heti 2 is annak számít :D
2013. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy én rendmániás vagyok-e úgy, hogy eljössz hozzám és szétnézel kicsit a lakásomban. Vagy egyszerűen rákérdezel és megmondom, de akkor hazudhatok is.
2013. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "rendmániás" kifejezés egy minőségjelző, vagyis önmagában semmit sem jelent. A fő kérdés az, hogy mihez képest rendmániás? Mivel nem tudjuk hogy Te milyen mértékben vagy rendmániás, így megválaszolni sem tudjuk a kérdésedet. Ahhoz, hogy valakiről megmondhassuk, hogy mennyire rendmániás, ismernünk kellene azt, hogy számodra mit takar a rendmániás kifejezés. Lásd korábbi válaszoló válaszát, neki a heti kétszeri takarítás is rendmániának minősül, míg egy "fanatikus rendmániásnak" a lakás napi kétszeri patyolattisztára nyalása is teljesen természetes, szinte alapvető állapot.


Ilyen esetekben, mikor nem tudunk mihez viszonyítani, általában a társadalom által elfogadott normákat vesszük elő. Egy átlagos ember általában heti 1-3 alkalommal csinál kistakarítást (rendrakás, porszívózás-felmosás, mosás, mosogatás), hetente-havonta egy közepes takarítást (fentiek + portörlés, fürdőszoba-konyha átsuvickolása, stb.), és kábé negyedévente-évente nagytakarítást (fentiek + ablakpucolás, szekrények-ágyak mögötti portalanítás, stb.). Tehát aki ennél jóval gyakrabban csinálja a fentebbi műveleteket, az a társadalmi normák szerint rendmániás, aki ennél ritkábban, az pedig a társadalmi normákhoz képest elhanyagolja a lakását. De természetesen az egyéni megítélés ilyen szempontból nagyban eltérhet a társadalmi normáktól, függően az illető egyén lakókörülményeitől, környezetétől, neveltetésétől. Pl. nyilván egy 25 éves egyedülálló srácnak (aki szinte csak aludni jár haza a lakásába) lényegesen kevesebbet kell takarítania, mint egy háromgyermekes családnak, ahol még esetleg kutya-macska is lakik a lakásban. Vagy nyilván egy szeles környéken, poros út mellett lakónak gyakrabban kell port törölgetnie lakóterében, mint egy Ferenc-körúti, negyedik emeleti lakásban lakónak.


Tehát az, hogy valaki rendmániás-e, az általában egyéni megítélés, viszonyítás kérdése - és általában mindenki önmagát, önmaga értékrendszerét veszi alapul a viszonyításhoz.

2013. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!