Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mossak szappannal?

Hogy mossak szappannal?

Figyelt kérdés
Már elég régóta vannak kiütéseim és kezdek gyanakodni arra, hogy az öblítő/mosószer miatt. Azt olvastam, hogy reszelni kell a mosógépbe szappant (pl baba). Nos a kérdés az, hogy (elöltöltős) mosógépnél csak simán a ruhák közé, vagy a mosószertartó fiókba, esetleg az öblítő fiókba is? Kicsit félek, hogy a mosószertartó fiókból nem folyik majd le rendesen... tapasztalat?
2013. júl. 9. 15:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy öblítőszer helyett ecetet lehet használni, ami mellesleg jót tesz a gépnek. Egy pár csepp illóolajjal lehet felturbózni az illatát. De az illóolaj nem árt az érzékeny bőrnek??
2013. júl. 9. 15:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami a szappanreszeléket illeti, mehet egyenest a dobba. Célszerű az aljára.
2013. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hoppá ! Nem úgy van az egészen.A múltban beszappanozták a ruhát,majd kézzel nyomkodták ,dörzsölték. A ruha darab ez alatt végig szappanos volt .A gépben ez nem így van .

Egy szappan oldatban mosódik a ruha,és nem is olyan tömény ségben .Közel sincs olyan jó hatásfoka ,mint egy mosószernek . Nem utolsó sorban,a szappanak is habzás mentesnek kell lenni .

2013. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
közben találtam egy cikket, hogy simán a dobba nem szabad a szappant. Célszerű lereszelni, mosószódával és vízzel összeforralni és úgy használni :)
2013. júl. 9. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hanyagolnám az ilyen dolgokat a gépemmel.


Egyszerűen a legtöbb ember időtakarékosság céljából nem megfelelő, úgyértem rövid programot választ.

Persze egyszerű megoldás, hogy a heti szennyes adag elvan intézve hétvégén 4-5 mosással pár óra alatt. Viszont a gépek az ilyen rövid programokon nem öblítenek ki megfelelően. Nem tudom esetleg veled is ez-e a helyzet.

Én a gépemmel mindig úgy mosok, hogy öblítéshez megemelt vízszintet használok, nemcsak a dob alján van víz, hanem látom, hogy félig töltődik vízzel. Én nem sajnálom azt a pár liter plusz vizet. Illetve az alap 3 öblítés helyett én 4-et használok. Így biztosan alaposan lesz kiöblítve a ruha.

Ha már az öblítő szóba került:

használhatsz fehér színűt, ezek Sensitive öblítők.

Vagy olyan mosógélt, ami tartalmaz öblítőt, és így az is eléggé kilesz öblítve a ruhából, viszont mégis intenzív illat lesz tőle. Persze nem olyan az eredmény, mintha külön öblítőt használnál, erre gondolok:

[link]

Müllerben is lehet kapni.

2013. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mosószappant használok, Tisza márkájút, Zöldboltban veszem. Semmilyen allergizáló anyag nincs benne, szépen tisztít. Amivel nem bír el: hónaljstift, sáros fű, étcsoki és étolaj. A fiam rendesen teszteli:-)

Úgy használom, hogy 100g szappant lereszelek és felmelegítem 3 liter vízzel, közben habverővel kevergetem. Ha feloldódott, akkor tölcsér és merőkanál segítségével beletöltöm üres mosószeres flakonba. Ennyi mosószer nekem kb. egy hónapra elegendő - egy foltgyáros kisgyerek, egy baba, egy izzadós férj és az én ruháimat mosom, szinte minden nap megy egy program. Kb. egy, legfeljebb másfél decit teszek a gép mosószeradagolójába. Ecettel öblítek, illóolajat nem használok mindig. A ruhák nem ecetszagúak, nem büdösek. Nincs szaguk és én pont így szeretem.

Ha több napig nem megy a gép, akkor viszont be tud büdösödni, az első öblítővíz kifejezetten büdös. De ha közvetlen csatornába megy, akkor ez nem gond.

Próbáltam mosószódával is, nem lettek tisztábbak, úgyhogy azt kihagyom belőle.

2013. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Legközelebb kipróbálom az ecetet, eddig féltem kicsit tőle :)
2013. júl. 13. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!