Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehéret színessel? Színeset,...

Fehéret színessel? Színeset, ha 30 fokon mosok akkor a kosz mennyire jön ki?

Figyelt kérdés

Semmi esetre sem lehet fehéret színessel? Mert vannak ruháim amik tudom, hogy nem eresztik a színüket 40° sem(nem szoktam annál magasabb hőfokon ruhát mosni)Néha kevés a fehér holmim, de már kéne mosnom, és akkor a családom többi tagjától gyűjtök mosni valót.

Ha hideg mosást indítok be kötött ruhákkal és színesekkel az káros a ruháknak?


2013. aug. 1. 15:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha ereszti a színét azt hallottam áztassam ecetbe. Ez jó módszer? nem fogja utána ereszteni a színét? Ha igen akkor az ecetet milyen arányban kell oldani milyen hőmérsékletű vízben?
2013. aug. 1. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Takarékossági okokból azokat a színes kelméket, amelyek biztos, hogy nem engednek,mindig a fehérekkel mosom. Sőt:előfordul, hogy egészen finom textíliát pld. selyem is beleteszek a gépbe, ami 60 fokra van állítva. De nem hagyom magára a gépet. Még langyosnál kiveszem a selymet, kb. 40 foknál a színeseket és a maradék időben maradnak a fehérek, amelyhez használok egy kis cloroxot. Mikor a gép elkezd öblíteni,a második öblítés után teszem vissza a selymet és a színeset és végig öblítetem az összeset. Persze ez csak olyan gépnél kivitelezhető, ahol menet közben le lehet állítani és ki lehet belőle venni, de akár bele is lehet még tenni ruhákat. Tapasztalataim szerint a hideg mosás semmit nem ér; a mosószer legalább langyos vízben kell, hogy oldódjon.
2013. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ecetes áztatás nem tartja vissza az amúgy engedő színt. Viszont öblítésnél hasznos, színtartóssá teszi a textíliát. A bársony például gyönyörű lesz tőle.
2013. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!