Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépem valami barnás...

A mosógépem valami barnás koszt rámosott a ruhákra?

Figyelt kérdés
2 hétig nem volt használva a gép, nem tudom, hogy ez számít-e, de mostam vele egyet, és valami barnás trutyit rámosott a ruhákra mosás közben, és a következő mosással sem jött le a ruháról. Egyrészt mi a franc ez, valami lepedék összegyűlt a gépben? Mivel tisztítsam ki? Másrészt hogyan vakarjam le a ruhákról, mert a következő gépimosás meg se kottyan t neki. Vagy várjam meg míg megszárad, utána hátha könnyebben lejön?

2013. aug. 12. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A berakott ruhában lehetett valami,amit a mosószer feloldott.Ezért jutott valamennyire .Máskor nézzél meg minden zsebet .
2013. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem, mert egyetlen fehér ágytakarót mostam csak ki meg egy szintén fehér törölközőt, és semmi kosz nem volt rajtuk!


Úgyhogy inkább az érdekelne, hogy hogyan tisztítsam ki a gépemet. Szoktak ecetes mosást csinálni, azt hogy kell, valaki csinált már?

És hogy a ruháról hogy vakarjam le, mert millió kis koszdarabka éktelenkedik rajta egyenként nem tudom leszedegetni róla!

2013. aug. 12. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

ecet, vízkő eltávolításhoz jó, máshoz nem sokat ér, nem tudja rendesen oldani a szennyeződést.

csinálj egy trisós(10-20dkg) mosást 95 fokon, aztán egy hyposat (3-4dl) alacsony hőfokon.

barnás lerakódás általában a mosódió vagy öko mosószerektől van, de lehet más tisztítószer is ami kirakódik az oldalfalakra(sok mosószer, kevésbé oldódó szerek, rossz öblítő) és fehér ruhán jól látszik.

2013. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen, most rákerestem, én is azt szűrtem le, hogy a mosószerek maradéka szépen bepenészedett itt a jó meleg szellőzetlen lakásban a mosógép dobjába. Frankó, és most rajta vigyorog a ruhán :( Jajj... :(


Köszönöm a tippet!

2013. aug. 12. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez lett a bajom. Fehér ruháimra szépen rárakott a gépecském valamit. Csakhogy én állandóan mostam, nem volt két hetes szünetem.

A gép általam hozzáférhető részét szétszereltem, ( szivattyú utáni rész) és egy fogpiszkálón kívül találtam rozsdásodó fémszálat is.

Az a szörnyű gyanúm támadt, hogy ebből több is bekerült a gépembe, és az, meg az enyhén lúgos mosószer "bekavart".

Fogadd mély együttérzésem.

Én is szívesen kapnék ötletet (de nem azt, hogy máskor nézd meg jobban a mosandó ruhád, mert erre magamtól is rájöttem...)

2013. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én tegnap hirtelen felindulásomban beleöntöttem egy flakon ecetet, igaz csak 10%-os volt, és kb csak 7 dl, egy 95 fokos mosást elindítottam, és utána ismét beraktam a ruhákat és akkor már tisztán szedtem ki :)

Úgyhogy venni fogok 20%-os ecetet és időnként átmosom majd vele. Egyébként már korábban is előfordult, hogy 1-2 ilyen pici pötty volt a ruhákon, de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. De ezek szerint érdemes néha átnyomatni, vagy ezzel, vagy azzal a trisóval, amit javasoltak...

2013. aug. 13. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Tyű!!

Épp most öntöttem a gépembe 3 üveg 20 %-os ecetet. De "csak" 70 fokra állítottam. Rohanok 95 fokra átkapcsolni.

-----

Amúgy tényleg "működik" az ecet, mert csinos kis hab képződött a "tiszta" dobban...

------

A mosószóda - biztosan Ti is észre vettétek - , ha víz éri, megkeményedik, és kevésbé oldódik. Ez kirakódhat szép lassacskán, ha csak úgy szórjuk rá a ruhára...

2013. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!