Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Budos a mosogepem, budosek...

Budos a mosogepem, budosek lesznek a ruhak mosas utan, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Miert budos a mosogepem? 1-2 honapja vettuk eszre, hogy budos a mosogep es a ruhak is budosek. Nem veheto eszre, hogy budosek, csak ha kozelrol megszagolom oket. Rendszeresen kitakaritom a mosoporos fiokot, es nyitva hagyom mindig szaradni a mosogep ajtot. Aztan persze becsukom egy ido utan. Mennyi ideig hagyjam szaradni?

Most kitalaltam, hogy elinditok uresben rajta egy programot, 90 fokon mos uresben a mosogep. Nem tudom, ez segit e rajta, de ha nem, akkor mit csinaljak? Tettem bele mososzert boven, oblitot nem. Valaki jart mar igy? Olyan 4 eves lehet a mosogep.


2013. máj. 20. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Az "üres" mosás jó ötlet volt , de nem mosószert , hanem trisót kellet volna beletenni . ( Boltokban kapható ! ) Az öblítő helyére , pedig ecetet tegyél . Ez kitisztítja a szerves lerakódásokat a gépből és a vízkőtől is megszabadítja .
2013. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

itt találhatsz tanácsokat


[link]

2013. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt a probléma, de a gép belseje is büdös volt, pedig folyamatosa nyitva volt az ajtaja. Én is próbáltam a mosópor+ecetes öblítés 90 fokon, nem segített. Utána próbáltam Flóraszepttel is átmosatni, Denk mit mosógéptisztítóval is kimosattam. Az enyém előltöltős, a gumiperem redőit is alaposan áttöröltem. Végül kiderült, az a probléma, hogy viszonylag kevés mosószerrel mosok...Valahol azt olvastam, elég az ajánlott mennyiség fele is, a gyártó azért ajánl többet, hogy jobban fogyjon. ...Azóta annyit teszek, amennyit kell, és megszűnt a ruhák és a gép büdös szaga is.
2013. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most lett vege a mosasnak, hat nem tudom, talan mintha jobb lenne most, de lehet, csak atmeneti. Minden esetre nyitva hagytam az ajtot teljesen es kihuztam a fiokot. Majd holnap akkor intezek egy trisos mosast, ha tudok venni trisot. Angliaban elek, nem tudom, itt lehet e kapni, most majd utana nezek. Koszi a tippet:D
2013. máj. 20. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:

mosd át még a trisó utána 30-40 fokon 3-4dl hypoval, vagy klór tartalmú szerrel.

a trisó (trinátrium-foszfát) jó zsíroldó szer sztem ott is kapható a mosószerek környékén.

2013. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok : IUPAC neve : trisodium phosphate , ha távol élsz tőlünk .
2013. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, ha veletlenul nem sikerulne beszereznem itt, semmig gond, julius vegen megyek haza, majd beszerzek ott. Addig is megprobalom szinte allandoan nyitvatartani a mosgopet. (Van egy majd 3 eves kislanyom, akit zavar, ha valami nyitva van-ajto, szekrenyajto, mikro vagy mosogep:D)
2013. máj. 21. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!