Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van gőztisztítód? Mire használ...

Van gőztisztítód? Mire használod? Miket takarítasz vele?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt Karcher gőztisztítót és kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet kihasználni?
2013. aug. 20. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyenem, azt úgy kaptam ajándékba. Igazából én fürdőszobát meg a csempés részeket takarítom vele, főleg a konyhába a zsíros részeket szépen lehúzza utána egy egyszerű zsíroldóval áttörlöm és ennyi, nem kell sikálni tiszta erőből. De a gőz fertőtlenít így van amikor csak úgy végigszaladok vele a fürdőn. A függönyt is ezzel tisztítottam meg egyszer amikor gyorsan kellett a vendégek miatt és már nem volt időm beüzemelni a mosógépet, arra jó hogy kicsit felfrissüljön és tiszta legyen de teljes tisztításra nem jó, csak megkönnyíti az ember dolgát igazából.

Az épített medencém csempéiről is ezzel húztam le az odatapadt port nagy részét meg a lefolyót ahogyan megy a gyűjtőaknába azt a csövet is átcsapattam vele szépen kipucolta belőle a bogarakat, meg a kisebb dugulás is megszűnt mivel televolt dzsuvával vegyszert meg mégsem akarok használni főleg hogy a föld szívja be.

Amúgy jó még sok más dologra is, csak figyelni kell hogy hóálló dolgon használjuk és elektromos dolog még véletlenül se legyen a közelbe nehogy párát kapjon.

2013. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek mind jó hírek, örülök, hogy írtál, mert sokan azt mondják, hogy nem jó semmire. A tied hány bar nyomású? Azt olvastam, hogy 3 bar nyomás alattiak nem érnek semmit.

Amit ma vettem, az 2,5 bar, így most eléggé bizonytalan lettem. Még nem jött meg, kíváncsi vagyok.

2013. aug. 20. 23:03
 3/7 Merovingii válasza:
54%

Nagyon hasznos kis kütyü !

A forró gőz kb 100-110 fokos , ami a legtöbb mikroorganizmust el tudja pusztítani , mellesleg a szennyeződéseket, is kiválóan lehozza !

Én a kocsit takarítom vele , mert a legyek gyakran összepiszkítják , és csak úgy hemzsegnek a fekete foltok rajta ! :)

Összességében én meg vagyok vele elégedve és csak 2.5 BAR-al megy !

2013. aug. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is imádom! Nekem a takarításban óriási segítség. A csempét befújom és rögtön utána száraz ronggyal letörlöm. Nem kell büdös domestos-al sikálni, hogy még a karom is leszakad, plusz a wc pucolást is nagyon megkönnyíti, nem beszélve arról, hogy nem ragad rá a domestos. Használom még ablak pucolásnál, olyan szépen kifújja a résekből a koszt, hogy öröm nézni és nem mellékesen fertőtlenít vegyszer nélkül. Még majd azt szeretném kipróbálni, hogy ecetet is teszek a desztillált vízbe.
2013. aug. 28. 11:23
 5/7 anonim válasza:

Ajándékba kapott gőztisztítónk van. Miután felporszívóztam, átfújtam vele a szőnyeget - felszedte a hajszálakat is -, majd egy 10-15 perc múlva újból porszívózok és megint gőztisztítózok.. Végre tényleg makulátlanul tiszta a szőnyegem, és ma lett először használva tegnap óta.

19/L

2013. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ugye milyen remek szerkezet? Én még a hűtőnél is használom, miután leolvasztom, utána az ajtónál a gumikat a szélén ezzel fújom ki. Garantáltan baktérium mentes lesz. Korábban körömkefével sikáltam, mert elég nehéz a gumikat az ajtón pucolni.


Jöhetnek még ötletek ki mire használja még. Nekem is még új, kb. 3 hetes.

2013. aug. 29. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:
ma érkezett meg az enyém is 6:1-ben az úgyismegveszel oldalról rendeltem. magyar használati utaítás nincsen hozzá. és csak morog nem fúj gőzt.
2015. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!