Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háziasszonyok! Milyen gyakran...

Háziasszonyok! Milyen gyakran cserélitek a törölközőt, konyharuhát? A portörlést hogy oldjátok meg: mindent leszedtek, letörlitek a port és visszapakoltok vagy általában csak felületesen leporoltok, és a nagy takarítások alkalmával alaposabban?

Figyelt kérdés

Minden katonás rendben áll a polcokon? Vagy vannak területek, ahol kicsit nagyobb a káosz? (fiókok, szekrények, tárolók)

Elképzelhetetlen az a fajta rend, amit a tv-ben lehet látni? Mert én bármennyire igyekszem, sosem tudok olyan rendet tartani. :(



2013. aug. 22. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Törölközőt kb 2 hetente,mindenkinek van sajátja.Konyharuhát amikor koszosnak itélem,ez van hogy 2 nap,van hogy 2 hét,de egyszerre 4-5 van használatban.

Portörlés kb havonta,ha van kedvem leszedem,ha nincs,akkor csak ahol látszik,de sokszor párom töröl port,ő alaposabb.

Nincs katonás rend sehol,de nem is bánom,élünk a lakásban,együtt jár a rendetlenséggel

2013. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendre kényes vagyok, a tisztaságra kevésbé. No azért nem élünk retekben.

A konyharuhát akkor cserélem, amikor ez szükségessé válik. A törülközőt kb. havonta. A port általában csak felületesen törlöm le, és ha már nagyon poros a felület, akkor mindent lepakolok és alaposan. Mivel porallergiám van, viszonylag gyakran portalanítok, hogy ne jöjjön elő a náthám.

A polcokon és a szekrényekben minden katonás rendben áll. Mindig, már gyerekkoromban is emlékszem, hogy mindig, mindenhol rendet raktam, és nagyon szabályosan tartottam mindig a helyükön a cuccaimat. Az egyedüli rumlisabb helyek az asztalok, ott bizony néha sajnos felgyülemlenek a cuccok.

2013. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Konyharuhát már akkor cserélem ha van egy folt rajta, törölközőt én kétnaponta váltom. Rend és tisztaságmániás vagyok. :) Porolásnál mindent leszedek, egyesével lepucolom, letörlöm a polcot/szekrényt és megy vissza tisztán minden. Van egy úgy mond "rumli szobám", ott tárolok mindent ami ritkán kell (régi bútorok, díszek), egyedül ott szokott por lenni. :)
2013. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Törölközőt, konyharuhát hetente. Port törölni nem szeretek, akkor teszem, ha épp hangulatom van hozzá. Le szoktam szedni mindent. Fiókokban nincs rend, a polcokon igen.
2013. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Törülközőt hetente cserélem, gyerekeknek hetente 2x, mosdó melletti kéztörlőt gyakrabban (itthon vagyunk, sokat használjuk). Konyharuha 4-5 db fogy egy héten, attól függően, hányszor főzök. Portörlés nagytakarításkor mindent lepakolok és mindent letörölgetek, de nálunk ez kb 800 db könyvet jelent+egyebek, sima takarításkor, csak ott ahol látszik. Rend az nincs, két kisgyerek mellett pláne. Millió játék van a nappaliban (is) :)
2013. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Törölközőt 4-5 naponta, konyharuhát szintén. A portörlés nem tartozik a kedvenceim közé. A minap vettem egy ilyen szőrös elektrosztatikus portörlőt, azzal könnyedén végig lehet menni a polcokon, tv-n. Általában nincsenek nippek, apróságok a polcokon/szekrényen, szeretem a letisztult környezetet. Így nem kell bajlódnom azzal, hogy le kell pakolásznom a dolgokat portörlésnél.
2013. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én törölközőt ált. 4-5 naponta cserélem, elképzelhetetlennek tartom, hogy havonta egyszer cseréljek törölközőt.
2013. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Törölközőt konyharuhát soha nem figyeltem hány naponta cserélem.Amikor a konyha ruha koszos, akkor megy a szennyesbe.A törölközőt meg épp amikor eszembe jut bedobom a gépbe az elöl és szennyesben lévő konyharuhákkal együtt.


Olyan tisztaság és katonás rend mint a tv-ben?? :o (Gondolom a celebek házát bemutató vasoa csata és társaira gondolsz).

Én erre azt szoktam mondani hogy olyan csak ott van ahova csak aludni járnak haza.

Apámmal veszekedtem ezen sokat.Nálam nincs kosz meg kupi, de látszik hogy élünk a házban.

Náluk olyan rend volt (előző kapcsolatában) mint a tv-ben.

Úgy nem is volt nehéz hogy apu csak aludni járt haza, a csaj meg "reggel" felkelt és csak kávézgatott egész nap. :)

2013. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, héziasszony nem vagyok, de elvileg háztartást vezetek :D

Törülközőt kimosom ha eszembe jut, a konyharuhát ha koszosnak vélem. Nem szeretek mosni, vagyis inkább teregetni, hetente kb kétszer indítjuk be a gépet, ha nem mániákus az ember, ez teljesen elég. Ha szabad napon rámjön a mosás, akkor inkább aznap végigmosok mindent, törülközőket, ágyneműket, ágytakarókat, rongyszőnyegeket.

Porolni tessék-lássék szoktam, mert azt is utálom :D Deha nagyon poros, akkor alaposan, már itt lenne az ideje, szerintem 3 hónapja nem nyúltam hozzá, és a fekete bútoron erőteljesen látszik :D

A szekrényt időnként rendbeteszem, aztán szép lassan feltúrom, utána megint rendet rakok benne ha már nagyon nem találok semmit.

Ennek ellenére nincs koszos hatása a lakásnak, mert barátom is nagyon rendes, mos magára, meg ő szokott porszívózni, ő nem volt kollégista, gyakrabban megcsinálja, mintha rám várna a dolog :)

3 hely nagyon kupis a lakásban, erről mindről én tehetek, de azért néha rendet rakok ezeken is:

-a dohányzóasztal, tele van a rajzeszközeimtől kezdve a körömlakkon át a könyvekig mindennel

- a hálószobában jelenleg az íróasztalon van a tisztaruha-kupacom amit lusta vagyok behajtogatni a szekrénybe

-az előszobában a cipőhalmom


végülis a lakás van értem, nem fordítva, soha nem fogok több időt szánni házimunkára mint lustálkodásra, évi kt nagytakarítás bőven elég, a többit letudom hétvégente két óra alatt :)

2013. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hozzáteszem ketten élünk (plusz két macska, de ők most csak a plusz takarítanivaló miatt számítanak). családdal, gyerekekkel nyilván többet kellene foglalkozni a lakással.
2013. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!