Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Próbáltátok már az új 3as...

Próbáltátok már az új 3as hatású Ariel kapszulát? Jó? Már teljesen tanácstalan vagyok hogy milyen mosószert ill. öblítőt vegyek. Ti milyent használtok? (elég koszos ruhákróll van szó)

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Én nagyon soha nem adtam arra, hogy Ariel, Persil, stb... Általában olcsóbb mosógélt használok, mostanság pl Adrienn márkájút. Jobban adok viszont koszos ruhák esetében az olyanra, hogy Vanish folteltávolító és hosszabb, előmosást alkalmazó programot választok, akár magasabb hőfokú mosást is. A zoknit alját én szennyes válogatsákor be szoktam kenni, hogy addig is dolgozzon a szer, amíg nem lesz kimosva.

B.

2013. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Én sokféle mosógélt kipróbáltam. Amúgy nem értek egyet az előttem hozzászólóval. Bár igaz nem rosszak az olcsó mosógélek sem, de igenis az Ariel sokkal jobb. Ott van például a Lidl-s Formil gél. Szeretem a Lidl-s dolgokat, jó a minőségük, de a Formiltól a ruhák valahogy durvább tapintásúak voltak, pedig ugyanúgy használtam öblítőt. Mellesleg a zoknik hiába voltak jó illatúak, mégis lehetett érezni enyhén büdös mellékszagot a mosószerillat mellett. Végül úgy használtam el a Formilt, hogy 30 perces gyorsprogrammal előmosást végeztem, majd utána egy 65 perces rövid pamut programmal átmostam.

Hozzáteszem jó mosógél ez is(Formil, stb...) egy nyugdíjasnak, vagy ahol nem olyan szennyezettek a ruhák. De egy dolgozó családban, ahol kevés az idő, és tényleg az a lényeg, hogy a levetett büdös zokni, alsónemű mindenféle előkezelés nélkül 4-5 kg mennyiségben lehetőleg másfél órás program alatt tiszta és jó illatú legyen, oda egyértelműen valamelyik folyékony Ariel a legjobb. Tényleg nem kell semmilyen előkezelés, kiveszem és illatoznak a tiszta ruhák.

Próbáltam ezt a 3-szoros kapszulát, és nagyon jó, és szeretem az illatát. Kék Lenorral vagy kék Softlan öblítővel nagyon jó a ruhák illata. Én amúgy a kapszulát feloldom 1 liter vízben, amikor a mosógép szívja magába a vizet, akkor pedig hozzáöntöm a mosószeradagolóba. Így a mosás kezdetétől hatékony.

Ugyanis a régi hagyományos Ariel kapszula kicsit nehezebben oldódott, 8 perc kellett kb mire feloldódott. Az új viszont pillanatok alatt feloldódik, de ennek ellenére én ezt is feloldom.

A program amit használok a gépen 80perces, amiből 30 perc a mosás, és 50 perc az öblítés. Ha kevés és enyhén szennyezettek a ruhák, olyankor 65 perces programot használok, amiből 15 perc a mosás és 50 perc az öblítés.

2013. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2. meggyőztél ki fogom próbálni. Amúgy a fehérekhez is használtad már? Fehérrek maradnak a ruhák?
2013. szept. 6. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Én is azt tapasztaltam, hogy az Ariel a leghatékonyabb. De nekem a mosópor jobban bejött, mintha attól még tisztábbak lennének a ruhák mint a géltől vagy kapszulától. Én sárga Lenort, vagy Coccolino Passion Flower&Bergamot-t használok.
2013. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is az Ariel/Lenor kombináció a legjobb.

Fehérekhez inkább az Ariel mosóport ajánlom, hófehérek a ruhák.

2013. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de ha vannak még hozzászolások szívesen várom!
2013. szept. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!