Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hány fokon és mivel mostok?

Ti hány fokon és mivel mostok?

Figyelt kérdés
10 éve vezetek saját háztartást, de még mindig nem bírtam rájönni az igazi mosás nyitjára. Kipróbáltam már a legdrágább mosószereket és a legolcsóbbakat is. Öblítettem öblítővel, ecettel. Általában 30-40 fokon. Mégis gyakran előfordul, hogy a fehér pólók hónaljába belesárgul a dezodor és csak a "Nincsis" :) veszi ki (nem akarok reklámozni! :)). Olyan is van, hogy hiába teszem a megfelelő mennyiségű mosószert (mindig folyékonyat használok) és öblítőt mégis áporodott szagúak a ruhák, mikor kiveszem a gépből. A gépet havonta lejáratom 90 fokon egy 20%-os ecettel. A mosógépszerelő ajánlotta, azt mondta a Cal... sem jobb ennél, sőt. A géppel nincs is semmi baj, nincs benne lerakódás, semleges szagú. Tehát nem abban van a baj. Olvastam, hogy 30-40 fokon a baktériumok sem pusztulnak el a ruhákon, ahhoz magas hőfok kellene, az viszont árt az anyagnak. Ott az antibakteriális mosószert ajánlották. Ti mire esküsztök?

2013. szept. 6. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A magasabb hőfokon mosom a ruhákat, és ami kényes, beadom a tisztítóba. Házhoz jönnek, viszik, hozzák.
2013. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok!

Még azt akartam kérdezni, hogy ha a gépbe 6 kiló ruhát lehet betenni, akkor az hogy értendő? Szárazon vagy vizesen. Soha egy gép leírásában sem szerepel és így nemtom, hogy mivel kalkuláljak. Eszembe jutott, h lehetséges, h néha túltömöm a gépet és az a baj.

A száraz ruha vizesen kb mennyivel lesz több kilóban? :)

2013. szept. 6. 20:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Kényesnek nálad mi számít? Mi csak a télikabátokat szoktuk tisztítóba adni, mást nem nagyon. Te miket még?
2013. szept. 6. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem kényes világosakat mindig 60 fokon mosom (törölköző, ágynemű, konyharuha, és a nem kényes ruhák). Világosakhoz mindig mosóport használok és keveset teszek belőle. Az öblítőt mindig a maximumig öntöm.

A színesekhez, sötétekhez, kényesekhez én is folyékonyat használok és 30 fokon mosom, itt is maximumig öntöm az öblítőt.

Én nem érzem, mert gondolom megszoktam, de mások mondják, hogy nagyon jó illatúak a ruháim.

Nem tudom, mitől lehet a rossz szag. Rögtön kiveszed a ruhákat és kiteregetsz, ahogy lejár a program?

2013. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Lehet, hogy túl sok ruhát teszel be?

Én nem néztem meg soha, hogy hány kg ruhát lehet benne mosni. Arra szoktam odafigyelni, hogy ne legyen tömve a gép, mert akkor nem nagyon tud benne mozogni és nem hiszem, hogy úgy mindenhol rendesen éri a víz meg a mosószer.

2013. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott. Lehet, néha túltömöm és nem tudja átjárni a mosószer. Köszönöm! Figyelek majd rá.
2013. szept. 6. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Általában 4,5,5 KG száraz ruhát lehet egyszerre mosni a gépben.Persze most már vannak olyan gépek ami a cetli alapján 6-7 vagy 8-9 kilóval is elbírnak(kötve hiszem mert ezeknek olyan vékony a tengelye mint a kisujjam....

Én a színeseket 40 en és a többit 60-70 sőt a konyharuhákat 90 fokon főzöm.Persil mosópor és lenor öblítő kombinációjával.Az anyagnak nem árt(annak ellenére hogy az ágyneműre 30 van írva én betettem 70 re.....semmi baja nem lett mégcsak meg sem fakult.

Szerintem inkább használj a mosógéphez citromsavport ecet helyett mert az ecet betesz a gumicsöveknek.

Ha nem mindig 30-40 fokon mosol hanem néha azért 60 on meg netán 90 en el fognak tűnni a szagok.

2013. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én általában 50 fokon mosok,de ami kényesebb fehér,azt 30-40fokon,ami nagyon koszos ,mondjuk 60 fokon . Folyékony mosószert használok már egy ideje,az jobban bevált nekem,mint a mosópor . Ezt használom: [link]

Illetve öblítőnek a kedvencem : [link] innen az utolsó :) az öblítőt a maximumig töltöm,így jó illatúak a ruháim :)

2013. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 7. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!