Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit szükséges beszereznem...

Mit szükséges beszereznem zokni stoppoláshoz? És ezt hagyományos cérnával kell csinálni?

Figyelt kérdés
Még életemben nem volt részem ilyesmiben, varrni sem tudok, de muszáj vagyok megstoppolni kb. 60pár zoknit. A páromnak hiába veszek vastagabbat, 1 hétnél nem bírja tovább. És anyagiak miatt nem tudok mindig újat venni. Szóval már hónapok óta gyűjtögetem a szakadt zoknikat, és nem tudom hogy álljak neki. Van esetleg valami weboldal ahol megmutatják? Anyósra mégsem bízhatom hiába az anyukája.
2009. nov. 3. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogj egy villanykörtét (régen stoppolófával csinálták), húzd rá a zoknit úgy, hogy a lyuk legyen felül, simítsd ki, alul fogd össze, hogy ne csúszkáljon. Egysorosan fűzd be a tűt sima varrócérnával, köss a végére csomót. Kezdd el az öltéseket sűrűn egymás mellé, de ne húzd meg nagyon, mert ráncos lesz. Mindig belülről-kifelé, alulról-felfelé öltögess. Ha végig értél, akkor az előzőekre merőlegesen öltögess, és a cérnát cikk-cakkban fűzd be az előző öltésekbe, mintha szőnél. Ha végig értél kösd le, és vág el a cérnát. Van aki először körbe öltögeti a lyukat, hogy tartósabb legyen.
2009. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Régen volt un. stoppolófa, ami ma már nincs. Ez egy gombafejhez hasonló alaku fagömb volt. Azóta villanykörtén szoktak stoppolni. A normál cérna erre a célra nem jó, stoppoló fonalat keress a röltexben. Olyasmi, mint a himzőfonál, de mégsem az. A lyukat apró öltésekkel kicsit körbe szokták varrni /kb. 1 cmre távolabb a lyuktól/, azután sürün egymás mellé varrott szálakkal behálózzák a lyukat. Majd erre vizszintesen ismét behálózzák, de most már úgy, hogy minden második szál alá bujtatják a fonalat, ilymódon "rácsokar" hoznak létre. De ezt a folyamatot biztos megmutatja az anyósod, ő emlékszik rá.
2009. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, stoppolófa kell hozzá, aminek gömbölyű a vége (fogalmam sincs, hogy ilyesmit lehet-e még kapni, de ha igen, akkor rövidáru boltban kérdezz utána). Azt tudom, hogy valahogy úgy kell varrni, hogy nem szabad összehúzni az anyagot, hanem először egyik oldalról "szövöd" be a lyukat, utána a másik oldalról, tehát keresztezzék egymást a cérnaszálak. Ezért kell a stoppolófa, hogy a lyuk feszüljön ki, így tudod megvarrni. Remélem, jól mondtam.
2009. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Találtam neked videót is:

http://www.youtube.com/watch?v=qL4Jv3LF2Ng

2009. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm mindenkinek. Én biztos nekiálltam volna rendes cérnával. Viszont a villanykörtével félek. Nem tudom közben összeroppantani? De biztos jó ha sokan ezt használják:) Köszönöm szépen!
2009. nov. 3. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:
A videón a hölgy is villanykörtén stoppol. Elég csunyán csinálja szegény, de lehet ennél sokkal szebben is. Türelem kérdése. És azt is láthatod, hogy nem cérnával /az túl vékony és szaporátlan, ráadásul elég kemény is/, hanem fonallal stoppol. Mindig a zonkival azonos szinű és lehetőéeg hasonló karakterű fonalat keress.
2009. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ha megyek fonalat venni, viszem a zoknit is. Tényleg sokat segítettetek!
2009. nov. 3. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézzetek bele a párod cipőjébe, az nem normális, hogy ilyen hamar tönkremennek a zoknijai! Egy időben jártam én is így, hogy hetekig minden zoknim, harisnyám kiszakadt, és kiderült, hogy a csizmám talpában belül kiállt egy szögnek a feje, az karcolta szét a zoknikat. Lekalapáltam, ragasztottam bele bőrt, és soha többé nem cincálta szét egyetlen zoknimat sem.
2009. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha lenne a cipőben valami azt csak érzené valamennyire. Ez amiről szó van, ez vonatkozik egyaránt a munkás benti cipőre illetve zoknira, és az itthoniakra egyaránt. Szóval minden cipőben így néz 1 hét múlva a zokni. És még az sem hogy a körme hosszú, mert rövidebb mint az enyém. Szóval tanácstalan vagyok.
2009. nov. 4. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!