Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek megéri a drágább...

Szerintetek megéri a drágább textilöblítőt megvenni?

Figyelt kérdés
Egy drágább öblítő (Silan, Lenor, Coccolino) kb. 700 Ft/L, ha nem nézzük a koncentrátumokat, csak a "simákat", míg egy s-budget öblítő csak 250 Ft/L? Tényleg ennyivel többet tudnak a márkás öblítők? Miben jobbak? (Elsős egyetemista vagyok, most kezdtem el házimunkákat csinálni, ezért kérdezem.)

2013. okt. 6. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nagy kérdés az alapanyagok és, hogy jó végzi e a dolgát.a legtöbb öblítő illat és adalék anyagai visszamaradnak a ruhán és ez okozhat allergiát. az öblítő feladata a mosószer eltávolítása és a mosáskor gubancolódott textilszálak rendezése illetve ma a különböző illatanyagok felvitele az anyagra, hogy "jó" illata legyen.

sokan ma is, és régen, ecetet használtak öblítőnek, ennek savassága semlegesíti a lúgos mosószert, rendezi a szálakat, szagtalanít, így friss illata lesz a ruhának.

2013. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én véleményem hogy megéri . Én Coccolinot használok, nem higítom vízzel,hanem maxig töltöm mindig a mosógépbe . De szeretem ha jó illatúak a ruhák . És szeretem amikor más is megjegyzi,hogy mivel mosol,de jó illata van :) Multkor párom apuja kezdte el szagolgatni párom pulcsiját,hogy dejó illatú,milyen öblítő ez ? :)
2013. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha az illat tartósságát nézzük, akkor bizony nem véletlenül drágább a drágább. Ha ez neked fontos, akkor ne spórolj! Ha pedig csak az a cél, hogy puha legyen a ruha, akkor elegendő az olcsóbb. Az én férjem mindig azt mondja, olyan jó odabújni egy illatos pulóverhez!
2013. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a pennyben veszem akciókor a 3 literes Silan öblítőt 1400 körül. Időnként az Auchanban is van ennyiért. Nem sokat használok belőle, sokkal jobb az illata és ami nem utolsó szempont, nem rohad bele az öblítős fakkba, nem lesz csomós fura. Nekem az olcsókkal mindig az volt a bajom, hogy ilyen csomós trutymós lett az öblítős fakk tőlük. Amúgy nekem még a coccolino sem jött be. A silan igen. Meg azt jó áron is tudom venni.
2013. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem használok öblítőt
2013. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!