Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek van, mi a véleménye a...

Akinek van, mi a véleménye a bonyhádi edényekről? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Az interneten találtam rá a magyar edényekre, lábasokra stb. és szívesen veszek magyar termékeket, ezzel is támogatva őket.

2013. febr. 14. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a piros lábasok, edények amiket még látsz itt-ott, kizárólag ezek voltak hosszú éveken keresztül a Bonyhádi Edény-gyár termékei.

Még mindig megvan a kb. 40 évvel ezelőtt vett lábaskám, ütött-kopott, de még szoktam használni esetenként.


Persze, ha rákeresel, sokféle terméke van már a gyárnak, én szeretem, mert a lábas fala nem az a papírvékony, nem fog rögtön a rántás megégni, vagy a pörkölt, hasonló odakozmálni benne, de nem is túl vastag, hogy ne tudd kivárni, míg felforr benne a kaja.

Csak ajánlani tudom.

2013. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Időközben rákerestem, hogy kerámiát vagy teflonost érdemes-e venni. A teflonos mellett döntök, azt hiszem. Biztos, hogy jobb, az árak is erre utalnak.
2013. febr. 14. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, én meglepődve tapasztaltam most, hogy már ezek szerint jénai-tálakat is gyártanak, egész jól néznek ki.

Bízzunk benne, hogy a minőség maradt a régi, tőlük megszokott.

Jó vásárlást.

2013. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó minőségűek, jó az ár-érték arányuk!
2013. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elöttem dicsérték, sajnos én ezt nem teszem. Nekem nem vált be. Egy 2 literes fazekom van az aljára az van írva, hogy minden tűzhelyhez használható - energia takarékos fenék (ez lehet igaz is, de nem ez a problémám vele). Belül (mindenhol) jön le a teflon?bevonat. Pedig nagyon vigyázok a dolgaimra. Ez az egyetlen fazekom ami nem vált be, én többet ezt a márkát nem is veszem. Remélem te nem jász vele így.
2013. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Megtaláltam,hogy milyen név alatt fut az én fazekom: Fazék üveg fedővel PLATINUM. A fazék kívül kettő réteg zománcréteggel, belül TEFLON PLATINUM réteggel rendelkezik.
2013. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ó, az örömbe mindig társul üröm is. Sajnálattal olvastam utolsó előtti hozzászóló kommentárját, miszerint neki nem vált be. :( Igazság szerint én még csak stafírungot gyűjtögetek, de akkor még körülnézek. :)
2013. febr. 15. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:

A síma, zománcos lábasaiban, fazekaiban nyugodtan megbízhatsz. Egyébként csak egy ember jelentkezett, hogy neki nem vált be, márpedig te is tudod, hogy minden jó szériában is előfordul egy-egy selejtes. Meglehet, hogy a válaszoló pont azt az egyet kapta ki a készletből.

Érdeklődj még másoknál is a bonyhádi termékekről, ne dönts egy-két válasz alapján.

2013. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, köszönöm mindenkinek! De olyan jó érzés, mikor az ember egy magyar termékkel találkozik, sajnos a sok kínai holmi mellett ez nagyon ritka. Na de vannak nagyon jó minőségű német, olasz, francia termékek is. Mindenképp keresgélek tovább. :)
2013. febr. 16. 12:47
 10/10 anonim válasza:

A termékeik jók hagyományosan, de hiába van rájuk írva, hogy indukciós tűzhelyen is használhatók...ez igaz is, de arra mégsem alkalmasak. 2 edényem ment tönkre már rövid időn belül indukcióson használva. Az elsőről leégett a teflon réteg, a második, első használatkor égett agyon (Jumbo, nem teflonos) kb. 3kg hússal és egyebekkel (alacsony hőfokon használva), szóval kezeljétek fenntartással a felhasználhatóságot.

A kutyáink imádták a végeredményt.

2019. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!