Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek mennyi 6kg. ruha?

Szerintetek mennyi 6kg. ruha?

Figyelt kérdés
Új mosógépet vettünk( AEG Lavamat) sokat mosok a töltet kapacitása 6kg.A gyors programba viszont csak 3kg.rakható.Valamelyik nap kíváncsiságból a szobamérlegen lemértem mert túl soknak találtam már,és nagyon meglepődtem hogy még épphogy csak 2 kg. volt.A dob már pedig eléggé tele volt! Persze tudom hogy egy gyerek póló és női felső nem sokat nyom de akkor is.Arra gondoltam,hogy akkor rendes programon 6kg.ruha mennyi lehet mennyiségre?Van ebben valakinek tapasztalat?Ti mennyire tömitek meg a nagyobb kapacitású gépeteket?
2013. okt. 7. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ilyen 70-80 perces programnál félig pakold meg a dobot (vagy kicsit több).


Ha a dobot már 3/4-ig pakolod, akkor oda már 2 órás program kell.

Ugyanis a mai gépekben csak a dob alján van víz, ha teletömöd, akkor nem tudja alaposan megforgatni a ruhákat.

Ha elöltöltős a gép, akkor előbb utóbb úgyis ráérzel, illetve látod, hogy mikor forgatja a gép lazán a ruhákat.


Ez a 6 kg ruha meg hát hogy is mondjam... a régi 5 kg-os gépünknem jóval nagyobb volt a dobja, mint a mostani 6kg-osnak.

Én elhiszem, hogy kimos 6 kg ruhát, ha nem olyan szennyezett, és 3-4 órás programra teszem. Valamilyen szinten ez kamu.


A lényeg, hogy a ruhák lazán mozogjanak. Amúgy meg nem is gyűrődnek így meg, ha teletömöd fullra akkor vasalhatsz minden felsőt...

2013. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hamar ráérzel :)

Mi a 4,5 kg-os gépet cseréltük 7kg-ra....1 hónapja van meg a gép és furcsa,hogy kb az egész full tele szennyes kosarat beleönthetném 1 adagba :)

2013. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a második válaszadótól kérdezem,hogy Te mégis mennyire tömöd meg?Amiről úgy gondolod,hogy ez már extrém soknak tűnik de még tuti nincs 7kg,azt is elindítod?
2013. okt. 7. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 7kg-ot még soha nem tömtem bele.... többnyire 3/4-ig pakolom és jól van.Viszont pl törölközőknél csak félig rakom. Sok esetbe az 1 dolog,hogy száron milyen súlya van mert van olyan nagyon puha plédünk ami szárazon kb 1,5 kg vizesen meg 2 ember kell hozzá nah azt nem merem a gépbe tenni,pulcsikból is van olyan ami rengeteg vizet felszív és eléggé nagyon nehéz,ilyeneknél meg pláne nem szoktam tele tömni a gépet
2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A YISK-ben vettem 1 paplan-t amire az volt ráírva a tájékoztató címkén ,hogy minimum 7 kg töltet kapacitású gépben szabad mosni :/ persze az enyém Elektrolux és 6kg-os :( Ha túlterheled a géped a csapágy tönkre fog menni idő előtt.
2019. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!