Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 2-3 gyerekes házaspárok!...

2-3 gyerekes házaspárok! Nektek mennyi idő a heti takarítás?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran porszívóztok, mostok ruhát, mosogattok, mostok fel, töröltök port, főztök stb., és mennyi ideig tart ez hetente?


A családi témakörben nemrégiben kibontakozott vita ihlette a kérdésem, ahol többen is a napi porszívózás elemi szükségességét hangsúlyozták, kíváncsi vagyok ez mennyire reális vagy átlagos.


2013. okt. 10. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Naponta porszìvòzok, mert 2 kicsi van itthon, csùsznak-màsznak. Minden nap fõzök, mert a gyerekeknek kell a napi meleg ètel. Minden nap megy a mosógèp, van hogy 3 is. Napi szinten csak a konyhàt mosom fel, meg a fürdõt, mert mellè megy a pisi mèg a kissebbnek nèha, na meg a fürdès utàn úszunk. Kb. Naponta 3 óra a takarìtàs, hètvègèn fèl nap.
2013. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs még babám , csak egy kutyánk van , de mivel hullik azért valamennyire a szőre,így 2-3 naponta porszívózok,és mosok fel . Főzni mindennap főzök.Nagyon sok a mosogatnivaló is valahogy mindig :/ Portörlést csak akkor csinálom,ha látom hogy kezd eléggé poros lenni a szekrény . (Igazából ha letörlöm is 1 perc múlva már kissé poros is :/ ) Mosni akkor szoktam ha a szárítón leszáradtak a ruhák , azaz olyan 3 naponta . Vagy ha nagyon sok lett valamiért a szennyes,akkor persze előbb is .
2013. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.


Régebben volt egy takarítós listám, napokra és ezek lebontva a lakás pontjaira.


Hétfő: Előszoba, Kedd: Háló Szerda: pihenő Cs: Fürdő, P: konyha, sz: pihi, V: gyereksz.


Minden nap végig mentem minden szobán de csak a szinten tartáshoz elegendő feladatokat csináltam meg, de az adott nap adott szobáját teljesen kitakarítottam. Volt amit 2-3 naponta, volt amit csak hetente csináltam.


Jól bevált.


Most nincs ilyen, ahogy esik úgy puffan.


Mosni minden nap mosok, ha kell 3 adagot is. Mosogatógépem van, így ez nagy segítség. Felmosni a konyhát szoktam gyakran, 1-2 naponta biztos. A tobbit hetente.

Port torolni csak akkor szoktam, amikor már nagyon zavar, de szerencsére nincs sok torolgetni való felület.


Porszívózni minden nap szoktam. Kertes ház, sok kosz bejon.


Időben nem sok, ha nincs nagy kupi és a kedvem is meg van hozzá.

2013. okt. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!