Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Megérné venni varrógépet ha...

Megérné venni varrógépet ha eddig még sohasem használtam?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a varrás, és megtanulod, kihasználod pl a családban gyerekeknek magadnak varrsz (persze a szabást is meg kell tanulni) akkor megéri. Ha csak fellángolás, s azért hogy legyen nem. Ezt neked kell érezni...
2013. okt. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

A varrógépet használni is meg kell tanulni, nem csak a szabás-varrást. Ha nem értesz a géphez, a legdrágábbat is hamar tönkre teheted.

Géppel varrni nem olyan egyszerű, ahogyan azt sokan elképzelik.

2013. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
de nem is olyan nagyon bonyolult.. hamar bele lehet jonni:)
2013. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Vörösnefelejcs ***** válasza:
36%

Attól függ, mennyi lelkesedés és kitartás van benned. Ha már most tele vagy tervekkel, akkor sem biztos, hogy megéri, lehet, hogy elmegy a kedved az első sikertelenségektől.

Amúgy a varrásban nem a varrás a legnehezebb, hanem a szabás. Az haute couture-t meg kézzel csinálják. :)

Megveszem az anyagot, az még nem is olyan drága. De ha hozzáadom a tartozékokat, cippzárt, gombot, cérnát, gumit, nagy átlagban olcsóbban is meg lehetne venni hasonlót. Én azért varrok, mert szeretem csinálni, nem azért, mert megéri.

2013. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Viszont csak fémszerkezetes varrógépet vegyél, az ilyen 20-30.000-es műanyagok 2 használat után tönkremennek sajnos, jó nagy átverés. Tehát 40-50.000-et legalább szánj rá!
2013. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Mindenképpen! Én is most vettem egyet, pedig pasi vagyok. 6-7e Ft-okért lehet kapni javítható, 10-15e-ért azonnal hadra fogható használt Lucznik 438-ast vagy Neumann/Veritas gépet, és ezek már szinte mindent tudnak, amit a maiak. Egyszerű cikk-cakk géppel meg Dunát lehet rekeszteni, annyi van.


Az én első munkadarabom egy textil porzsák volt zipzárral. Azon ki is próbáltam szinte minden programot. Aztán varrtam egy hámocskát a foximra 25mm-es hevederből, mert már az ilyesmiért is 2-3e Ft-okat kérnek a boltban!

Holnap varrok egy új huzatot az Ikea főnökszékemre.

És valamikor, a távolabbi jövőben, megvarrom az autóüléseimet is, már megvan hozzá a műbőr, csak neki kell durálnom magam.

De ha csak nadrág fölhajtásra használod, akkor sem egy nagy befektetés.

2013. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan szoknyát szeretnék varrni.
2013. okt. 22. 22:53
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
Hát nosza, rajta! A Burda magazin tele van szabásmintával, géphez olcsón és könnyen hozzá lehet jutni... a legszűkebb keresztmetszet itt az idő. Ha napi 8-10 órát ledolgozol, mellette vezeted a háztartást, ne adj istók van férjed vagy valamilyen állatod is, akivel törődni kell, akkor már elég nehéz lesz időt szakítani a varrogatásra...
2013. okt. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Vörösnefelejcs ***** válasza:
0%

Erről beszélek.

Most megéri x összeget egy szoknyára, vagy két szoknyára plusz nadrágfelhajtásra elkölteni?

Ha neked igen, vedd meg. (Én is megvettem)

Ha nem, mert csak állna a gép... akkor meg nem.

2013. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
EGy használt gépet nyugodtan vehet 6-8e Ft-ért, hogy ha fel kell hajtani egy nadrágot vagy be kell szegni egy függönyt, akkor legyen. Ez azért nem volna egy olyan őrült nagy beruházás.
2013. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!