Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háziasszonyok! Mivel tisztítsa...

Háziasszonyok! Mivel tisztítsam a kádat?

Figyelt kérdés

A kádunkat befestettük megint, mert az előző festékréteg csúnyán lekopott, most megint fehér. Pénzünk nem volt új kádat venni,mert nem a kád a drága,hanem amennyiért megcsinálnák a bontást, a csempét stb. !!!

A festő azt mondta, hogy nem szabad hypóval és egyéb fertőtlenítővel, csak ciff-fel.

Még vízkőoldót sem szabad használni, mert kopik.

Még azt is mondta, hogy minek fertőtleníteni?

Mondom erre, inkább menjek orvoshoz?

Tehát mivel fertőtlenítsek?? Én a domestost használtam mindig.


2013. okt. 25. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit bírt az előző festés, de az újra festés amúgy sem olyan tartós, mint az eredeti.


Vízkőoldót az új kádnál sem szabad használni, mert megmarja a felületét és idővel matt lesz, besárgul és koszolódik.


Vízkőoldásra próbáld meg a citromsavas vízkőoldót vagy a a foszforsavasat. Sokáig elég egy literes flakon és nem drága.

Jó lehet még a mosószóda is, ez sem drága és nagyon sokáig elég.


Fertőtlenítésre:

Ami drága: Sanytol, de legalább természetes és bármire fújhatod.

Valamivel olcsóbb: 100% tisztaságú teafa olaj vagy eukaliptusz olaj.


Szerintem felesleges a domestost a kádba használni. Én azt csak a vécébe használom.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor hígítva használd és gyorsan dolgozz vele, ne hagyd benne állni.

2013. okt. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szokratesz ***** válasza:
higított ecet
2013. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkettő kommentet. Mentek a zöld kezek.

Az olajról még nem hallottam, hogy tisztításra fel lehet használni.


Egyébként imádok kádban fürdeni, ezért tartom fontosnak a fertőtlenítést.


Amúgy az volt a furcsa, hogy az előző réteg kék festék a kád sarkán kopott le először, pont ott, ahol a habfürdős flakon állt, és csurgott le a feltett kupakból a flakon oldalán le a tus/habfürdő a kádra, holott mindig lemostam vízzel.

Most már a habfürdős flakon tálba teszem és úgy a kád sarkára.

2013. okt. 27. 11:06
 4/5 anonim válasza:
én domestos súrolószert használtam eddig és egy szivaccsal álltam neki súrolni a kádat és eredményes volt. a kád nálunk fehér, de ez a kopás nálunk is fennáll szerintem, lehet pont emiatt. Olvasva válaszaitokat felmerült bennem hogy rosszul tettem. hagyjam abba akkor és térjek át valami másra? próbáltam a foszforsavat de nem tudom azt miként kellene felvinni az egész felületre...gumikesztyűben szivaccsal?
2013. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg spricnis flakonba tenni. Nem tudom mennyire tomény, amikor én vettem, olyan volt állagra, mint a domestos.

Én korbe csurgattam úgy, hogy a dugóval bedugtam a kádat és ahol láttam, hogy nem hatott oda még tettem szivaccsal.

Kesztyű nélkül csináltam, de inkább húzz kesztyűt, főleg, ha érzékeny a kezed.

2013. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!