Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takaritàs, hogyan?

Takaritàs, hogyan?

Figyelt kérdés
Milyen menetrendbe takaritsak,tippek?Ti hogy csinàljàtok?Még a mososzer màrkàknak is örülnék,ha leirnàtokk,mit hova hasznàltok
2009. nov. 13. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Takaríttál már valaha, vagy abszolúte kezdő vagy?
2009. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én arra törekszem, hogy mindig tisztaság legyen, mert sokkal egyszerűbb, és gyorsabb. Így csak fertőtlenítős nedves törlőkendőt (Lidlből) használok, azzal elég így letörülgetnem mindent (mosdó, wc, polcok), nem lesz nagyon koszos, így nem kell sikálni.

Szeretem a jó minőségű dolgokat. A lidl-sekkel meg vagyok elégedve. Súrolószerből kipróbáltam a tescósat is (épp nagyon spórolósnak kellett lennem, hát a cif-et meg sem közelíti.

A lényeg, hogy folyamtos törülgetések, és akkor nincs szükség nagytakarításra 1-2-3 hetenként. Én pl. a reklámot használom ki erre, illetve időnként rámjön...

2009. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a takaritást midnig úgy kezdem h egyszer mindent a helyére rakok, mármint a mi szanaszét van: ruhák, tányéroka poharakat a mosogatóba, szennyest a gépbe..amikr már mindne a helyén van, akkor fogok neki porszivózni, aztán portörlés, a konyhába sepregetés, mosogatás (PUR), aztán feltöröm a konyhát (viz+domestos), aragázat pedig Mr Muscle(sárga, konyhába való, NAGYON JÓ MINDENRE!!!)
2009. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én valamiért mindig a fürdőben kezdem. Cif folyékony súrolóval megsikálom a mosdókagylókat, kádat, csaptelepeket. Aztán ablaktisztívól megpucolom a tükröt, meg a zuhanyajtót, és mégegyszer átörlöm ezzel a csaptelepeket is, mert szép fényesek lesznek tőle. A wc-be öntök domestost, és a belsejét a kefével jó alaposan megsikálom, majd az ülőkét és a fedőt domestosos szivaccsal lemosom. Utána jön a konyha. Tűzhelyet ugyanúgy ciffel, meg mosogatót. Jól átdörgöl, majd tiszta vizes ruhával letörlöm. A sütő, hűtő, mikróajtót pedig ablaktisztítóval takarítom. Letörlöm a munkapultot, konyhaszekrény ajtát. AZ utóbbit, már csak enyhén mosószeres vízzel. Aztán a kezembe veszem a prontót, és azzal takarítom le az összes párkányt, bútort, mindent, ami fábol van. Utána már csak kiporzívozok (a kanapét is szoktam) és felmosok mindehol. Hát kb. ennyi. A nagytakarítás meg alaposabb. Ilyet kb. havonta, másfél havonta csinálok. Ilyenkor leolvasztom a hűtőt, kitörlöm a polcait, kimosom az összes kis szőnyeget stb. Ablakpucolást meg kb. 4-5 havonta csinálok.
2009. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Cif folyékony súrolóval megsikálom a mosdókagylókat, kádat, csaptelepeket" Irtad hogy megsikálod, csak megkérdezni akarom h Domestost nem szokattok használni? csak azért kérdezem mert a konyhámba is a kagylóra töltök egy kicsit mindnehova és hagyom kb 20 percet és patyolat fehér lesz.. csak szeretném ajánlani hogy nagyon jó.És a másik a sárga Mr Muscle tényleg nagyon jó mindenre!!bármilyen régi foltot vagy zsiradékot eltávolit erőfeszités nélkül
2009. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Màr takaritottam,söt,de mostanàban hiàba kezdem el,mire a végére érek,ujra rumli van,tippeket akartam.
2009. nov. 13. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Én "fentről-lefelé" haladok. Először mindent a helyére rakok. Mosogatás, csap, kád, wc kisúrolása, mosógép letörlése stb.. Portörlés. Majd végül a porszívózás, és legvégül a felmosás. Azért célszerű a porszívózást a végére hagyni, mert ami esetleg leesik, lehullik a földre portörlés, egyéb mozzanatok közben, a végén felszívod és minden szép. Ugye akkor a felsőbb dolgok már tiszták, így nyugodtan lehet porszívózni mert nem várható fentről újabb kosz.
2009. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha gyerekeid vannak akkor nem lehet rendet tartani sehol és semmilyen praktikával! Ők mindig pakolnak. De takarításnál fontos a rendszeresség, mert úgyis neked kell megcsinálni előbb vagy utóbb. Domestos mindenhova, kivéve amit súrolni kell, oda ciff a legjobb!
2009. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg, hogy folyamtos törülgetések, és akkor nincs szükség nagytakarításra 1-2-3 hetenként"

-akkor ablakot is folyamatosan törölgetsz?

Szerintem mindennap nem kell pl. függönyt mosni.

Meg hűtőt sem kell leolvasztani havonta, szerintem.

Én biztos nem a fürdővel kezdem előbb "turkáljak" a wc-be utána meg mossam el a poharakat??

Mielőtt valaki említené a gumikesztyűt-allergiás vagyok rá.

Jó takarítást Mindenkinek!

2009. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én előbb vagyok allergiás a vegyianyagokra, mint a gumikesztyűre! Inkább gumival érintkezzen a kezem mint hypoval!
2009. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!