Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg szeretném lepni anyát, ki...

Meg szeretném lepni anyát, ki akarom takarítani az egész lakást. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok,anya sokat dolgozik mert apám elhagyott minket, tartásdíjat nem fizet. szombaton lesz szülinapja meg akarom lepni azzal hogy kitakarítok és elviszem vacsizni, mert újabban nagyon maga alatt van, és soha nincs ideje pihenni. Hogyan fogjak hozzá, melyik helyiséggel kezdjem, milyen tisztítószereket mire kell használni?
2013. okt. 28. 12:13
 1/6 anonim válasza:
Ez de édes! :) Kezd talán hogy elmosogatsz, mosógépbe ruhák, felmosol a konyhába, ha tudsz vasalsz, wc-t pucolsz, porszívózol stb. Tisztítószerek meg biztos vannak otthon és általába rá vannak írva hogy mi mire jó! :) Remélem tudtam segíteni! :) 14/L
2013. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
70%

Alapszabály: fentről le bentről kifele haladunk.

A kérdés az hogy mit akarsz kitakarítani és mennyire?

Fürdő konyha nappali hálok mindent?

Fürdő: WC én domestost használok belenyomok egy keveset a WC-be körbesikálom majd hagyom állni egy kicsit öblítek és közbe át sikálom ha szükséges ismét öblítek.

Fali csempe oda valami nagyon olcsó sampont szoktunk használni.

Mosdó, kád cif súroló, ha valahol vízkőfoltos oda egy kis ecet állni hagyom majd megsikálom.

Konyha: mosogatás, mosogató környéke, csempe ha van, tűzhely mind lehet mosogatószerrel. Sütő ha nagyon koszos hideg zsíroldó, de akkor ajánlatos gumikesztyűt használni.

Nappali, hálok: szekrények polcok leporolása ajtók ablakkeretek lemosása samponos vízzel mütyürök leporolása porszívózás.

És persze mindenhol ahol kell söprés felmosás (samponos vízzel) pókhálók leszedése minden polc leporolása ha szükséges mosása konyhapult lemosása.

2013. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
53%
Ja és ha van váza és tudsz bele virágot szerezni akkor pár szál virág egy kettőbe
2013. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam a dolgok menete:

1. Elpakolni mindent (ruha, könyv, ez+az) a helyére

2. Fürdő/wc - kádat, mosdót fürdőszobai tisztítószerrel vagy súrolószerrel kisikálni, csapokat lepucolni (ha a tisztítószer nem jó krómra, akkor ecettel is mehet). WC-t Domestos v. hypo-val kisikálni. Tükröket üvegtisztítóval megpucolni.

3. Konyha: mosogatás, mosogató kisúrolása, csapot lepucolni, pultot lesúrolni, szemetet kivinni.

4. Szobákban bútorokat bútorápolóval letörölgetni, képkereteket is, ha vannak.

5. Porszívózás

6. Felmosás

Az ördög mindig a részletekben lakozik, ha nincs benne gyakorlatod, akkor vmi biztos ki fog maradni, de sebaj. Ahogy előttem írták, a tisztítószereken csekkold le, hogy milyen felületre lehet használni őket. Sok sikert, remélem sikerül a meglepetés.

2013. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy:). Az előzők válaszát annyival egészíteném ki, hogy szerintem a takarítás bőven elég. Inkább a mosást, vasalást hagyd ki, nehogy kárt tegyél valamiben és rosszul süljön el a meglepi.
2013. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amit ki akarok takarítani a fürdő, konyha, nappali. Anya szobáját nem, mert a sajátomban utálom, ha valaki piszkál, és nem szeretnék ezért ebből kiindulva nála pakolni.
2013. okt. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!