Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon elvagyok keseredve!...

Kevin42 kérdése:

Nagyon elvagyok keseredve! Szeretnék egy kutyát de nem szeretnék utána egész nap takarítani. Milyen kutyafajta van amelyik olyasmi kinézetű mint a mopsz vagy a francia bulldog csak nem szőrözi össze az egész lakást?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Egyik se szőrözi össze nagyon a lakást. Nem kell egész nap takarítani, elég egy héten egyszer összeporszívózni.


Mellesleg semmilyen kutyát nem ajánlok. Ha a szőr ennyire zavar mi lesz a kutya pisivel meg a kutya szarral? Ha kölyökként megrág valamit? Ha sarasan össze piszkol valamit?


Ezek nagyobb problémák, és ha szőr ennyire zavar, akkor ne tart kutyát.


Vagy, barátkozz meg a gondolattal, aki kutyát tart lakásban, annak bizony néha takarítania kell utána.


Ja, és a kínai kopasz kutya nem hullatja a szőrét, mert ahogy a neve mutatja, kopasz.

2010. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha neked a mopsz és a francia bulldog szőrhullása vészes, akkor ne legyen semmilyen kutyád sem. Ugyanis mindegyik után takarítani kell. Kutyával a tisztaság más dimenzióba kerül, ha ilyen tisztaságmániás vagy, akkor meg fogsz őrülni. Különben is gondolj bele, ő nem tudja a cipőt levenni, mikor fölmentek a sétából, sőt még a seggét sem törli ki kakálás után... Ugye milyen undorító? Ezek után a szőr a legkevesebb!

Két szőrös kutya boldog gazdija

2010. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát minden kutya vedlik időnként... de mopsznak nem elég rövid a szőre? Meg ő kicsi is, kisebb a hullajtható szőrfelülete. Nekem shih-tzu kutyám van, télen hosszú, nyáron olyan 2-3 centire vágott a szőre. Naponta fésüljük, meg átmegyünk a bundáján ilyen bársonnyal bevont kefe szerű valamivel, az leszedi róla a felesleget. Nem takarítunk többet, mint amennyit egyébként kéne.
2010. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem mindenki azt mondja ahogy a mopsz szőrözik a legjobban... Engem nem az zavar, hogy gusztustalan esetleg hanem nem szeretem ha sok szőr száll van a lakásba. Kölyök kutya ritkán rágna meg valamit, meg nincs is mit... kaki pisit lent végezni, vagy sok gondoskodással megtanítanám neki hogy hova pisilhet, már utána olvastam a dolgoknak. ezeket amiket írtatok, hogy miért ne legyen kutyám nem nagy gond. ahogy az sem hogy szőrőz de nekem mégsincs kedvem szőrtengerben élni. Sok oylan kérdésre láttma választ hogy ezek a kutyák nagyon szőrcsomót hagynak maguk után.
2010. aug. 8. 19:01
 5/14 anonim ***** válasza:
kínai kopaszkutya az nem szőröz össze semmit
2010. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vészes az a szőrözés, nem tudom ki hordott össze ilyen baromságokat neked. Az én border collie-m, na az szőröz mikor vedlési szezon van, de egy mopsz? :O

Azt szintén nem tudom, honnan a búbánatból szedted, hogy a kiskutyák nem rágnak. :O Hát elmondom: mindent megrágnak amíg a fogváltás be nem fejeződik. Az ajtófélfától kezdve a széklábon át ami csak útjukba kerül. Elkerülhetetlen, bármilyen gondosan is neveled arra, hogy csak kijelölt dolgokat rágcsáljon, a kiskutyák kíváncsiak, mindent megkóstolnak.

A szobatisztaságra nevelés sem mindig olyan egyszerű és a leggyorsabban tanuló kutyák esetében is előfordul jó néhány baleset, míg megtanulják, hogy hova szabad a dolgukat végezni.

Alapvető tévhitekben vagy, sajnos nagyon rossz helyeken informálódtál.

2010. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Azt hiszem az előző kérdést is Te tetted föl a kutyaszőrrel kapcsolatban:)

Dantes, ott pedig én írtam Neked:)


Én elfogadom, ha valaki nem akar kutyaszőrben élni, márpedig a kutyák nagy része erősen vedlik. De amiket egyesek írtak, bichonok, yorki, uszkár, ezek szőre alkalmazkodott ahhoz a környezethez, ahol élnek. Lakásban. Valószínűleg ezért nem "szükséges" nekik a vedlés, hiszen nagyjából ugyanolyan hőmérséklet élik le az életüket. Lehet, hogy hülyeséget írok, de így gondolom.

A mopsz más kategória, nagyon erős, szálkás szőre van. Folyamatosan, és erősen hullik, ráadásul beleáll a szövetbe. (kanapé, szőnyeg, stb)


Nekem yorkim van, és komolyan NEM VEDLIK! Persze, neki is cserélődik a szőre, de azon kívül, ami fésüléskor a kefében marad, több nem jön ki, tehát a lakásban nincs.

És nem vagyok tisztaságmániás, mi is túlestünk a bekakilós-bepisilős korszakon, és ez egyáltalán nem zavart. Az sem, mikor szegényem 2 hétig folyamatosan hányt kölyökkorában valami fertőzés miatt. Vagy amikor a féreghajtótól az egész lakást végig hasmenésezte éjszaka, és az egész család a szagra kelt föl:)


Séta után beteszem a kádba, és egy lavórra állítva leöblítem mind a 4 tappancsát. A popója pedig nem lesz kakis, szerintem még soha nem ragadt kaki a szőrébe, pedig elég hosszú. Ettől függetlenül heti 1x azt is alaposan megmosom.

Ha eső van, és hó, hát az nem egyszerű, de akkor is le van tisztítva a séták után. (napi 4x sétál)

Még soha nem volt problémánk belőle, pedig édesanyám eléggé ügyel a tisztaságra.

Ja, és kölyökként sem rágott szét semmit, és nem azért, mert mindentől el volt tiltva. Neki is lett volna lehetősége bútorokat, cipőket, székeket rágcsálni. De megmondtam, hogy nem, ha kellett naponta 50x is elmondtam, és nem is tett kárt semmiben.

Volt néhány játéka, azokkal tök jól elvolt, azokat rágcsálta.

Szóval ha csak a szőr zavar, akkor az alapján válassz, hogy melyik vedlik legkevésbé, a többivel pedig nem lesz gond.

2010. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igem én tettem fel azt a kérdést is!:) Köszönöm az értelmes válaszodat, pont úgy ahogy a többieknek is. szerintem francia bulldogot veszünk.
2010. aug. 8. 19:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Rendben de ne legyél vele türelmetlen és szeresd őt. Akkor hű társad lesz majd :)
2010. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha kölyök kutyát veszel, az első pár napban vagy hétben tuti bepisil/bekakil.

Nem lesz 5 perc alatt szobatiszta.

Nincs mit megrágnia? Ó, dehogynem. Vagy veszel neki egy csomó játékot, és azt rágja, vagy papucsot, kábelt, tapétát stb.

Ha magára hagyod és unatkozni kezd, akkor tönkreteszi azt amit elér....

Gondolom nem egy full üres szobába akarod bezárni.

Amúgy a westimnek nem hullik a szőre, de őt kozmetikushoz kell hordani 6-8 hetente.

2010. aug. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!