Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Te takarítod a szobád? Ha...

Te takarítod a szobád? Ha igen hányszor hogyan?

Figyelt kérdés

írd le: hányszor egy héten, hogyan ,mit csinálsz. mennyi ideig tart.

ha nem te írd meg ki csinálja és zavar e hogy ő takarít.

hányszor cseréltek mostok ágyneműt függönyt stb dolgokat


2013. nov. 14. 16:47
 1/5 anonim válasza:

Anyám mossa fel általában a PVC-t, meg előtte felporszívózza a szobát, én szoktam törölgetni az asztalokat, meg a lomjaimat, amik a szobámban vannak.

Ezt minden héten meg kell csinálnunk, a függönyöket pedig fogalmam sincs milyen sűrűn mossa ki, sosem számoltam még :D

Ágyneműt nagyjából havonta-félhavonta cserélünk.

2013. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ,én takarítom a lakást :) Ahogy van időm . Mondjuk ,elkezdek főzni ,ha éppen fő a dolog,akkor mellette gyorsan felporszívózok,felmosok . Ezt olyan 2-3 naponta csinálom . Ahogy épp időm van,kb hetente,vagy ahogy kedvem tartja,kitakarítom a fürdőt , wc fertőtlenítés,mosdó tisztítás,tükör tisztítás,tusoló tisztítás,vízkőtlenítés . Portalanítást akkor csinálom ha zavarja már a szemem :) Ágyneműt akkor mosom,ha nem érzem jól magam benne . Kb 3hetente. Függönyt ritkábban mosom ,talán 2-3 havonta . Örülnék,ha lenne segítségem :) Bár most vettünk mosogatógépet,így az nagy segítség :) Sok időt megspórolok vele :)
2013. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A párommal közös szobánk takarítom, meg a közös helyiségeket is (fürdő, étkező, konyha, előszoba). Mivel a fiúk képtelenek normálisan megcsinálni :D


Először a szobában portalanítok, csillár, szekrények teteje, polcok, asztalok. Aztán kefével az ágyat, kanapét, foteleket. Utána porszívózás, felmosás.

Utána az étkezőben portalanítás, plusz az asztalt letörlöm vizes ruhával, meg ha kell, a hűtőt is. Aztán az előszobában is. Ezután porszívózás az összes közös helyiségben. Utána rendbe rakom a konyhát, mosogatás, pultok letörlése, pakolás. Fürdő: ciffel lesúrolom a csempét, kádat, mosdót. Lepakolom a polcot, lemosom, a tükröt is. Utána letörlöm a lepakolt dolgokat, visszapakolom. Aztán letisztítom a wc ülőkét, a peremet, a csészét kívülről és körbenyomom belül domestossal.

Végül a közös helyiségeket felmosom (egybe vannak csempézve, így célszerű, porszívózni meg azért korábban, mert amikor vizesen takarítok, lecsöpöghet a padlóra), kihátrálok az ajtón, nyitva hagyom (ahogy a szobában is nyitva van az ablak), kereszthuzatban felszárad, amíg kint elszívok egy cigit. Ez így kb. másfél-két óra, attól függ, mennyi mosogatni- és pakolnivaló van a konyhában.


Ágyneműt hetente cserélünk, tekintve hogy meztelenül alszunk és nem csak alszunk benne :) Függönyt igény szerint mosok, ha nincs jó szaga, kb. 2-3 havonta. A fürdőszobaszőnyeget 2-3 naponta cserélem (fehér, hamar koszolódik, de van váltás :D), a kéztörlőt naponta.

2013. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szobámat én takarítom, ritkábban Anya, ha épp ráér és én nem. Engem nem zavar ha bejön és megcsinálja. Tisztaságmániások vagyunk úgyhogy minden nap takarítva van, nem csak nálam, hanem az egész lakásban. Én minden nap felmosok, kétnaponta vagy naponta felporszívózok, ágyneműt hetente cserélek ekkor átporszívózóm az ágyat és kb hetente kétszer letörölgetek nedves ronggyal. A függönyöket félévente mosom.nem sok idő, nem tudnám megmondani mennyi, mert minden nap más van de max fél óra. Kicsi a szobám. A lakás többi részében már több idő.
2013. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

[link]


:P én egyszer takarítok egy héten, felporszívózok, felmosok, port törlök, a konyhát kitakarítom, fürdőszobát ott is mindent, ágyneműt én is akkor amikor már nem érzem frissnek ez olyan 2-3 hetente.

2013. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!