Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe milyen só kell?...

Mosogatógépbe milyen só kell? Valaki nem használ, vagy sima konyhasót tesz bele (ez hülyeség, nem? ). Milyen gyakran kell után tölteni? Van jól bevált márka? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
calgon
2013. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

#1:a calgon az baromság!


a regeneráló sók nagy tisztaságú só (NaCL), mivel a szennyező anyagok és adalékok (amik a konyhasóban vannak) tönkreteszik a vízlágyító gyantát.legtisztább még a vákuum só,de ebben is van csomósodásgátló.

sztem maradj az ebbe való sóknál, mert így a vízlágyító gyanta is sokáig fogja bírni.

2013. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A só megnevezése:regeneráló só.Ilyen sót használnak a nagy vízkezelő berendezésekhez is.Csakis is kizárólag ilyen sót szabad beletölteni!A konyhasó azonnal tönkreteszi!(tapasztaltam....)
2013. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Mosogató gépbe az ebbe valót kell megvenni,erre gyártották,

és nem a húslevesbe .

2013. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A pl calgon és noname só között az egyetlen amit észre vettem az a nagy árkülönbség volt...amúgy öblítőknél is csak ezt tapasztaltam.
2013. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha all in one tablettát veszel, akkor só se kell.
2013. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a Lidl-ben vettem . Nemrégóta van gépem . Ott vettem öblítőt is hozzá . A Lidl-s tabletta annyira nem vált be,de majd többfélét kiszeretnék próbálni :)
2013. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is vagy a Lidlben,vagy az Aldiban vesszük,attól függ,hol az olcsóbb.

A víz keménységétől függ,hogy mennyi só kell. Nálunk minimumra van véve,és még sem foltos,pöttyös az edény.

Általában heti 2~3x megy a gép...évi 4 dobozt(kg)használunk.

A mosogatógép tisztítót az Aldiban vesszük(akciósan,párban),és kb 3/4évente kap egyet a mosogatógép,és akármilyen furcsa,a másikat a mosógépbe öntjük,(nem flakonostól,mint a mosogatóba)és indítunk egy 90 fokos programot.

2013. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én az olcsó tescos-t szoktam venni 3-400 ft beleöntöm a gép sótartójába az egész dobozzal mindennap megy a mosogatógép hát 1,5-2 hónapig elég
2013. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Konyhasó is jó mivel az is nátrium klorid mint a drága regeneráló só néven ismert 100%nátrium klorid....
2013. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!