Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC takarítás? Probléma lent!

WC takarítás? Probléma lent!

Figyelt kérdés

A gond, hogy a wc csésze középső felső részén függőleges barna csík van, ami talán vízkő lerakódás a nagyon kemény víz miatt, de a lényeg, hogy se sósavval se harpiccal dörzsölés és úgyhagyás-dörzsölés után sem jön le. Mit tehetnék? A fehér műanyag wc deszka alját mivel súroljam, hogy makulátlan -szó szerint:D- legyen??


Hogyan kell és milyen szerekkel leghigiénikusabban wc-t takarítani?



2013. dec. 2. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
domestossal szoktam a wc-t a vízkőlerakodása (a barna csík valószínüleg az), pedig próbálj valami vízkőoldót.
2013. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a lyukban van a barna lerakôdàs? ha igrn,ên îgy csinàlom:

leõntöm egy nagy vödör vîzzel gyorsan,îgy kisebb lesz a víz szintje a lukban. beleöntök egy teljes üveg sôsavat,hagyom àllni pár ôràt,majd egy tartàlynyi öblîtês ês ragyog.

2013. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
NEm a lyukban, hanem a wc csésze legfelső részén, ahonnan indul a víz lehúzáskor, meg folydogál, ha rosszul áll vissza a lehúzófedél, szóval gondolom az a barna cucc vastagabb vízkő...most domestos-zölddel belocsoltam és hagyom állni, hátha le lehet szedni reggel de tanácstalan vagyok, hypo vagy mi jó erre???? Vízkőoldóval még megpróbálom, bár már próbáltam...
2013. dec. 4. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ecet,vagy cloroxot, szodabikarbona
2013. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeres vízbe áztass be papírtörlőt és tapaszd fel ahova kell. 1-2 óra után húzd le. Remélem, segít :)

Én olcsó fogkeféket is tartok itthon, ilyenkor bevetem.

2013. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Domestossal áztatom, wc kefével sikálom, nem jön le, mit csináljak???? Ez valami makacs vízkő lesz...
2013. dec. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!