Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Karácsonyi előtti készülődést...

Karácsonyi előtti készülődést hogy csináljam?

Figyelt kérdés

őszintén szólva nehéz helyzetben vagyok , "friss" háziasszony, 2hónapja költöztem el otthonról a barátommal saját lakásba.

kicsit túlzóan fogalmazva , de eddig a seggem alá volt rakva minden.

a hétvégén egyedül vagyok itthon szeretnék elkezdeni készülődni karácsonyra.

végülis rend van , nincs kosz, próbálok hetente takarítani.

ti miket szoktatok karácsony előtt megcsinálni? csináltok nagytakarítást?

miket intéztek el ilyenkor az ünnepre készülve?


2013. dec. 14. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A "nagy " takarítást állt.együtt csináljuk,ami annyiból áll,hogy a sima takarításon kívül pl.a konyhában a szekrény tetejét is letöröljük és a benn lévő dolgokat kipakolom és letörlöm a polcot.Ablakot megpucoltam nemrég mikor jó idő volt.Függönyt mosok,ajtódíszt készítek(kopogtató),volt,hogy ablakra csináltam karácsonyi dolgokat üvegmatrica festékkel,de fújhatsz is műhóval.Nem utolsó pillanatban vásárolok,hanem apránként,ugyanez vonatkozik az ajándékokra is.Mi fát együtt szoktunk venni 24.e előtt 1-2 nappal.24-e előtt 1-2 nappal pedig elkezdek sütni,bepanírozom a halat(természetesen csak akkor sütöm ki mielőtt ennénk.),megcsinálom a majonézes krumplit.Én 24.-én a fa díszítésén és az az ajándékok csomagolásán kívül semmit nem vagyok hajlandó csinálni,a pihenésen kívül. :-)
2013. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is kb ugyanúgy csinálom, mint az első hozzászóló, de nekem a műhó egyszer kimarta az ablakot, és azóta nagyon csúnya. A takarításon kívül, én mindent akkor csináltam, amikor jól esett, különben csak nyűg lenne az egész. Közben karácsonyi zenét hallgattam, és beiktattam egy kis kellemest is (ajándékvásárlás, díszválogatás stb.) Nem árt pár nappal karácsony előtt megnézni, hogy működnek-e az égősorok, és a fa ára 24.-én délelőtt a legjobb, mert akkor mindenki menne haza, és különben se olyan nagy a választék. Én mindig találok akkor is szépet, és nagyjából féláron odaadják, ha húzom egy kicsit a számat.
2013. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!