Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan mossátok a fehér...

Ti hogyan mossátok a fehér ingeket?

Figyelt kérdés
A párom a munkája miatt fehér ingben dolgozik. Egy idő után mind megsárgul, főleg a nyakánál és a hónaljánál, majd az egész ing sárga lesz. A mandzsetták meg rendszerint feketék, mert koszos az asztala, billentyűzete... Ti hogyan mossátok az ingeket, hogy fehérek maradjanak? Most költöztünk össze, és mivel a régi ingei már elég viseltesek, újakat akar venni, amikre vigyázni szeretnék. Az anyósom hipóban vagy Cloroxban (mikor melyikben) áztatta, de attól csak elvékonyodtak, ugyanakkor egységesen sárgák lettek.
2013. dec. 17. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én havonta veszek magamnak egy új fehér inget, mindentől függetlenül. A nagyon sárgákat meg kidobatom az asszonnyal, vagy törlőkendőnek felvagdossuk.
2013. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ujját, nyakát vanish szappannal szoktam bekenni, a mosáshoz pedig biopon+szódabikarbóna.
2013. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első, az a baj, hogy ha összemosod az újat a sárgákkal, nagyon hamar besárgul az is. Tehát nem értem a logikádat.
2013. dec. 17. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

"Tehát nem értem a logikádat." ??


Nem lehet, hogy a mosógéped a ludas? Nálunk úgy van, ahogy leírtam. Folyamatosan pótolom az ingeim, mert előbb-utóbb besárgulnak. Nem igazán látom be, miért olyan hihetetlen, amit írtam.

2013. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eddig az anyósom mosta, azok biztos a hipótól sárgultak be, már nagyon csúnyák, pedig fél éve vett újakat. Viszont eddig nem mostam heti szinten fehér ingeket, max vizsgaidőszakban, az meg azért kevés, hogy besárguljon, szóval ezért van a kérdés. Te milyen ingeket használsz?
2013. dec. 17. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Az ingek nyakát mosószappannal átdörzsölöm mosás előtt. Mosószódával mosok, és ecetet használok öblítőnek. Sem Hypót, sem Cloroxot nem használok, mert nem ér semmit.

Ha már nagyon sárgák, akkor mosószódás vízben a gázon kifőzöm őket. Utána átöblítem.

Igaz, utána elég nehéz kivasalni,mert elég gyűröttek lesznek, de legalább szép fehérek.

2013. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
# 5 Legolcsóbb Novelle-től kezdve Teszkóson át mindenfélét. Amilyen hónapom van, attól függően olcsóbbat-drágábbat veszek. Tényleg ritkán van, hogy hó végén nem szánom rá azt a max 2500 ft.-ot, és nem veszek egy újat.
2013. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fehéret 60 fokon mosunk folyékony Ariel mosószerrel. Nem jellemző, hogy besárgulnának, inkább egy idő után elszürkülnek, de azt évek alatt, annyi idő után úgyis lecserélnénk.
2013. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

60 fokon mosom mosószódával, illóolajat használok öblítő helyett. Ragyogóan fehér, olcsó a mosószóda, bőr és környezetbarát:)

Kell ennél több?

2013. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem 60 fokon mosni nem épp környezetbarát, inkább energiapocsékolásnak nevezném.
2013. dec. 17. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!