Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítottok télen?

Hogyan takarítottok télen?

Figyelt kérdés
A férjem szerint tisztaságmániás vagyok, és az újszülött babánknak nem engedem kifejlődni az immunrendszerét a sok takarítással. Szeretném tudni ki hogy takarít ilyenkor, nem a nagytakarításra, hanem szimplán a heti rendre gondolok. Én naponta felmosok, kétnaponta porszívózóm, hetente a bútorokat is átporszívózom, letörölgetek, pókhálózom, a kilincseket, távirányítókat, billentyűzeteket fertőtlenítő kendővel törlöm át.
2013. dec. 22. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hetente 1x porszívózom, heti 2x felmosok (van, hogy többször, pl: konyhában, ha sütök-főzök). Havonta letörlöm a polcokat, ágyneműt cserélek ilyenkor, nagyobb fürdőszoba takarítást végzek (vízőtelenítés, fertőtlenítés). Kimosom-kifőzöm a konyharuhákat, törölközőket, ilyenkor télen kicsit ki szoktam tenni az erkélyre a fagyra, az is fertőtlenít. Billentyűzetet akkor törlöm át, ha koszosnak látom.
2013. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te nagyon ráérsz... Teljesne fölösleges 2 naponta felporszívózni meg ennyit suvickolni a lakást. Ez enyhe tisztaságmánia.
2013. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a télhez... Ugyanúgy takarítok mindig.

Heti egyszer kisebb takarítás, és mondjuk havonta- másfél havonta nagy.

Mi nem érünk rá ennyire, mint te, és amúgy szerintem is felesleges!

2013. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

heti egyszer talán felporszivozok a szobámba meg kicserélem az àgynemüt amikor por van valahol letörlöm és kész.a ház többi részébe szintén heti egy porszivó meg 4 naponta felmosás majd ha jön a sáros havas időszak gyakrabban kell felmosni

15/L

2013. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért porszívózom minden nap, mert szülés óta csomókban hullik a hajam, amúgy nem érek rá nagyon csak por allergiám van, eddig is így csináltam, azért írtam télen, mert kályhával fűtünk, és minden nap por van a kályha előtt, ami nyáron nincs.
2013. dec. 22. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azért porszívózom minden nap, mert szülés óta csomókban hullik a hajam,"


És ezt a takarítási kényszert váltja ki belőled ennek tudata? Vagy a hajadat porszívózod naponta? Utóbbi esetben talán érdemes lenne elgondolkodnod valami rövidebb hajviseleten.


"amúgy nem érek rá nagyon"


Ennyi felesleges házimunka mellett ki az aki nagyon ráérne? :D


"eddig is így csináltam,"


Akkor meg mi a baj? Van aki keresztrejtvényt fejt, van aki olvas, van aki bélyeget gyűjt, Te takarítasz. Nincs ezzel semmi baj, amíg valamilyen formában nem hat ki károsan a környezetedre. (A férjed véleményét esetleg veheted intő jelnek is.) Esetleg annyi, hogy a sokéves monotonitás pszichés deformációkhoz vezethet hosszú távon, apránként.

2013. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A párodnak igaza van. A babádnak árt ez a nagy higiénia, ne csodálkozz, ha mindenre allergiás lesz. De lehet, hogy te is éppen emiatt vagy allergiás.

Ugyanúgy takarítok, mint nyáron.

2013. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barmi sokat porszívózol, és ha az nem légkivezetéses (köponti) akkor csak örökké felkevered vele amit még nem takarítottál fel. Inkább sepregesd össze és ecetes vízzel mosd fel. Távirányítókat meg nem kell kézben tartani, akkor nem lesz trutyis.
2013. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Szerintem is durva már ez a nagy higénia. Mondjuk mi csak ketten élünk még, de hetente-kéthetente takarítunk, de akkor A-Z-ig mindent. Bőven elég. A kilincseket, távirányítókat pedig nagyjából évente, vagy amikor látom, hogy koszos. Egy kis baci kell.
2013. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!