Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi fátval tudom befüteni...

Mennyi fátval tudom befüteni a 100nm házamat egy télen?

Figyelt kérdés
Most vásároltam.20kw-os keringetővel felszerelt kazán. A falak normál 38-asok, a nyilászárók termoplán üvegezettek fából.
2012. febr. 5. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tél keménységétől és a fa fűtőértékétől is függ. Mi tavaly 200 m2-t 300 ezer forintból fűtöttünk ki.
2012. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ezen a télen nekünk olyan 7 m3 lesz összesen, 100 nm-es házban, ami olyan 110-140 ezer Ft. attól függ milyen fát veszel. De a fűtés a tél hidegségétől függ. Ez a tél nem volt valami hideg, csak most pár hete van hideg(ilyenkor majdnem a duplája megy).
2012. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,úgy látom elég nagy a szórás.
2012. febr. 5. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nagy a szórás, mert az általad megadott értékeken kívül sokminden befolyásol. Az uralkodó széljárás, árnyékolja-e valami a szelet és a hideget, magaslaton, vagy mélyedésben fekszik, stb...

Nálunk a -15 fokos hidegben napközben a déli ablakokon a múlt héten áradt be annyi napfény, hogy alig kellett napközben fűteni.

Éjszaka annál inkább.

Én azt tapasztaltam, hogy egy jó tájolású házban, ahol a szoláris nyereségeket meg lehet nyerni 100 nm-enként 100 mázsa fa a minimum, amit meg kell venni. Én szeretek biztosra menni, ezért a duplájával készülök be a télre, és minden megmaradt mázsának örülök, mert jól megszárad a következő szezonra.

A mínusz 20 fokokban 2 mázsa elmegy naponta!

2012. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 60nm-ről tudok nyilatkozni szinte 0 szigeteléssel (könnyű szerkezet)eddig kb 60mázsa fánál tartunk.

De ez tényleg nagyon sok mindentől függ.

Nekünk a tavalyi telünk megált kb 100 mázsánál, idén nem fogunk a 100-nál megálni.

2012. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

Azt tudom hogy lehetöleg előző évi fával kell füteni,mert ősszel mikor megveszed könnyebb, mivel kevesebb bent már a víz és tüzeléskor is jobb a hatásfoka.

2012. febr. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!