Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi értelme a vasalásnak, ha...

Mi értelme a vasalásnak, ha normálisan szárítod, és ha felvetted, úgyis összegyűrődik, ágynemű, konyharuha, annak meg aztán tényleg nem tök mindegy, hogy sima-e?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy azt fogjátok írni, hogy sterilizálja is, nem csak kisimítja, de ez hülyeség, ha normálisan ki van mosva. És az még ok, ha valaki öltönyben jár, hogy az inget kivasalja, de ha nem, és válfán szárad, akkor az tökéletes egy farmerhez stb

2014. jan. 3. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden anyagot lehet vállfán kisimítani. Egy gyűrött felső az igénytelenségre vall.

A vasalt ruha kevésbbé koszolódik, mert a vasaló lesimítja a szövetszálakat.

Ezen az alapon mosakodni sem kellene, mert úgy is újra piszkos leszel.

2014. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok ruhám van, amit abszolút nem szoktam vasalni. Sztreccs pólók, amik kinyúlnak rajtam, nem látszik, hogy gyűrött, azt egyáltalán nem.

Van olyan nadrágom és felsőm is viszont, aminél hiába a rendes szárítás, olyan mintha a tehén szájából húzták volna ki.

Terítőnél szeretem, ha igényes az asztal és nem gyűrött a terítő. Konyharuhát nem szoktam vasalni. Ágyneműt pedig azért, mert sokkal jobban "élére" lehet hajtogatni vasalás után, szebb és jobban elférnek a szekrényben, mintha ha csak "behányom".

Függönyt pl. soha nem szoktam vasalni, mert kilógja magát, de az ing és blúz szerintem igénytelenül hat, ha valaki gyűrötten veszi fel, kivétel, ha olyan anyagból van, ami direkt ilyen hatású, avagy szintén kilógja magát egy vállfán.

2014. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
aha értem, köszi
2014. jan. 3. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak a fellépőruháimat vasalom (nem szeretek vasalni, úgyhogy direkt olyan ruhát veszek, aminek nem kell, pontosabban szerintem szinte egyetlent se kell, az ingek és hasonlók nem néznek ki jól vasalás nélkül, de egy rendes póló nekem teljesen oké vállfán szárítva), én sem értem, hogy miért kéne ilyenekkel foglalkoznom, ha nem muszáj. Az egyik fellépőruhám problémás, mert vasalhatatlan, máskor nem próbálkozom vele, mondta más is, hogy azt lehetetlen kivasalni. Pedig úgy nem néz ki jól, bármennyire is kedvelem a redőket (a tökéletesség unalmas).


Sterilizálni? :D Minek, emberek vagyunk, folyton távolról sem steril környezetben vagyunk :D Van, amikor kell sterilitás, de az nem a ruha esete.

2014. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha lekvárt főzöl, akkor igenis kell a sterilizálás a konyharuhának, anélkül megette a fene.


Ágyneműt az illata miatt szoktam vasalni. Valamint a magas hőfokú mosás jobban rongálja az anyagot mint a vasalás.

2014. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lekvárfőzés meg konyharuha? Aztán gondolom "steril" fakanállal kevered, mi?

Ha a (sterilnek hitt) konyharuhát nem steril gumikesztyűben fogod meg egy műtőben, akkor az egy tizedmásodpercre sem lesz steril soha. Csak maximum azt hiszed róla.

2014. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Gyürek Matyi!
febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!