Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki folyékony mosószerrel...

Aki folyékony mosószerrel mos, fehérek a ruháitok?

Figyelt kérdés
Lehet az a baj mondjuk,hogy én abból sem a fehérhez valókkal mostam,hanem a színessel mostam az összes ruhát,de olyan szürkék lettek a fehér ruhák,hogy borzasztó . Hogyan tudnám kifehéríteni a dolgokat ? Mit ajánlotok fehér ruhák mosásához ?
2014. jan. 20. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Fehér ruhák mosásához színfogó kendőt lehet használni, amit ajánlatos egy kis zárható zsákocskába tenni. Visszafehéríteni legjobb hipóval.
2014. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem a hipo soha nem fehérít ki semmit. De a mosószóda annál jobban bevált. Vagy a Clormax is nagyon jó.
2014. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad fehéreket színessel együtt mosni, mert elszürkül. Visszafehéríteni nagyon nehéz.


Fehér ruhák mosásához én olyan mosószert használok, amit kifejezetten fehér ruhákhoz javasolnak, és egy kis fehér Vanish-t is öntök mellé.


Javaslom, hogy a továbbiakban az alábbi kupacokat készítsd el a mosnivalókból:


fehérek

világos színesek

sötét színesek

pirosak

feketék, nagyon sötétek

pamut holmik


És ne keverd őket!


Mosószerből legyen egy flakon a fehérekhez, két flakon a színesekhez, és egy kis flakon a pamut holmikhoz.

2014. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Utolsó,nem mostam egybe a fehéreket a színesekkel , csak nem használtam a fehérekhez külön mosószert . Most átváltottam a fehér ruhákhoz Perwollra ami fehér ruhákhoz való,de nem tudom hogy maga a folyékony mosószer jól fehérít -e !? A mosószóda mennyibe kerül,hol lehet kapni,és hogyan kell használni ? :)
2014. jan. 20. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, akkor félreértettelek!

A Perwoll-t én nem ismerem. Mi Arielt, Weisser Riese-t szoktunk használni.

Folyékony mosószert érdemes inkább venni, az gyorsabban oldódik.

Mosószódát szinte bárhol kapsz már, nem is drága, párszáz forint egy kiló. Viszont sárgíthat bizonyos textiltípusokat, és csak óvatosan használd, mert a bőrödet is károsíthatja.

De a mosásokhoz adhatsz egy kanálnyival.

2014. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 futár 1 válasza:
73%

Visszafehéríteni klórmésszel! Garantált a siker.Persze nem szabad folyamatosan,csak egyszer kétszer mert meg eszi a ruhát,kicsit büdös,de hófehér lesz. A hypó sárgít.

Használt ruhát árulok,nekem bevált,főleg a fehér munkaruhánál.A mosószóda nem volt olyan hatékony.

2014. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!