Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A konyhaszekrény tetejét...

A konyhaszekrény tetejét mivel érdemes letakarítani? A tetején vastagon áll a zsíros por. Sima mosogatószerrel nem jön le. Szeretném rendbe rakni de nem tudom, hogy hogyan álljak neki. Várom a tanácsokat, ötleteket. Andi

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Ennyit egy magát háziasszonynak tartó egyednek tudnia kell:DD
2014. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Hideg zsíroldó!

Én most kaptam egy használt konyhabútort. Amikor elkezdtem takarítani, akkor a felső szekrény tetejére azt hittem hogy sima pozdorja, azért barna, de azért befújtam egy kis domesztoszos vízzel fertőtlenítés céljából. Amikor elkezdtem letörölni a domesztoszt szembesültem vele hogy az bizony fél centi vastag kosz, mert fehéredett.

Befújtam hidegzsíroldóval, hagytam egy 10 percet és az szépen leszedte.Gyönyörű fehér lett.

2014. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Hidegzsiroldóval rámegy fára, vagy préselt anyagra, és az egész szekrényt dobhatja ki:DD Tudd már milyen tanácsot adsz neki:DD
2014. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű súrolópor is megoldja, és a mosogató szivacs durvább felével. Miután szép tiszta és száraz, helyezz a szekrény tetejére újságpapírt, és a zsíros por arra tapad ezután, két havonta kicseréled és nem kell többet ezzel bíbelődnöd.
2014. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Dörzsiszivacs + CIF.
2014. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem alkalmaznám a hidegzsíroldót nem tanácsoltam volna.

Mint leírtam így varázsoltam újjá és nem hasznlhatatlanná az igencsak takarítás szempontjából elhanyagolt konyhabútort.Nem csak a tetejét, az egészet azzal takarítottam.Semmi baja nem lett.


De amikor a párom és az apám autószerelés után végigtapicskolják mint a gyerekek a fehér fürdőszoba ajtót (fa) a jó fekete gépolajat is azzal szedem le az ajtóról. :)

Szerintem ha 6 év alatt nem lett baja az ajtónak, ezek után sem lesz.

2014. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
59%
Szivacs + szappan
2014. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én tudom, mire gondolsz. ha súrolókrémes vagy egyéb dologgal rámész, elkezd nyúlni, kenődni, mint a rágógumi.

hosszú évekkel ezelőtt volt a rossmannak egy konyhai tisztítója (spriccelős verzióban), ráfújtad, és lejött. nemrég örömmel láttam, hogy ugyanígy jó a splendid citromos konyhai tisztítója is, bár nekem a légcsövem kicsit irritálja. a hideg zsíroldó túl erős, én azt nem javaslom fára.

splendided a sparban, intersparban lehet kapni. olyan a csomagolása, mint a képen jobb oldalon levőnek: [link]

2014. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!