Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valaki itt használ 1200-as...

Valaki itt használ 1200-as centrifugát?

Figyelt kérdés

Most kaptam új gépet, a régin max 800 volt a centrifuga. ezen van 1200. A ruhák mennyire bírják? Nem lesz bajuk? Mennyi idő alatt száradnak meg a ruhák?

Jó lenne azt használni, mert kicsi az albérlet.


2014. febr. 19. 12:13
 1/8 anonim válasza:
100%

Én 1200ast használok, de csak ágyneműnek, törölközőnek, melegítőruhának, mert OLYAN szinten lesz gyűrőtt utána a ruha, mintha a tehén szájából rángatták volna vissza.

Nem vettem észre, hogy szétcincálná az anyagot, melegítőruha esetében mondjuk kifordítva szoktam berakni.

Az biztos, hogy gyorsabban szárad.

2014. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

1200-as van nekem is. Én mindenhez azt használom. Arra érdemes odafigyelni, hogy viszonylag rövid időn belül ki kell venni a ruhákat miután lejárt a program. Semmi baja nem lesz semminek.

Ha kipattintod és szépen kiteregeted, annyi nedvesség marad benne, hogy simábban száradjon, és könnyű legyen vasalni.

2014. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Műszálas textilre csak rövid idejű üzem ajánlott, mert tényleg gyűrött lesz. Vasalható, nem műszálas textíliát összehajtva kell beletenni, középpontos szimmetriában elhelyezve. Általában 2,5 perc centrifugálásnál hosszabb üzemelés nem eredményez mérhető víztelenedést, ezért tovább nem kell üzemeltetni. Nagyon kicsi tömegű, a centrifugáéban kellően szétterített anyag viszont 5-10 perc után szinte vasalásra kész állapotban vehető ki. A kivet ruhák megszáradása a környezet hőmérsékletétől, páratartalmától és a ruha felületén levő nedves légréteg mozgásától függ. Kis helyiség esetén így száradás alatt egy kis teljesítményű ventilátor csodákat tud tenni.
2014. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek :) műszálas ruhánk kb. nincs. A nagyja ruha pamut, és nem lesz baj, ha gyűrőtt, mert teregetéskor mindig ki szokott simulni.

Akkor következő nagymosásnál kipróbálom :)

Eddig 2 napig száradt a ruha, néha 3 napig.

A ventilátor nem fér el, már kinőttük az albit :(

2014. febr. 19. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3. hozzászólás szép eszmefuttatás,csak nem különálló centrifugáról van szó.
2014. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem azt mondta egy mosógépszerelő, hogy inkább max. ezren centrizzek.
2014. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor meg minek van 1200-as centri? Sőt, láttam már 1600-ast is.
2014. febr. 19. 14:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen jó az 1200-as centrifuga. A ruha gyűrőtt, de pár rázás, és már sima lesz.
2014. febr. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!