Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás kérdés? (tobbi lent)

Mosás kérdés? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Nehany textilpelenka megsargult a suekrenyben. Szerintem penesz. Hogy mossam ki oket? 90 °C, de mit tegyek a vizbe? Domestost? Egyszer mossam ki?
2014. márc. 18. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
tegyél bele szódabikarbónát, vagy mosószódát. mind a kész szer bio dolog, így nem vegyszer, de nagyon szépen fehérít, és fertőtlenít. Én a konyharuhákat mosom ezekkel, 90 fokon, és nagyon szép fehérek :)
2014. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha megsárgult, akkor NEM penész, az ugyanis feketés. A sárgaság valószínüleg a megavasodott öblítö!!!


Pelenkákhoz (meg semmi máshoz) ezért SEM célszerü öblítöt használni.


Áztasd le mosószódában legalább egy napra, utána 90 fokon mosd ki. Domestost, hipót nem használj, mert abból a legkisebb maradék is igen ártalmas a baba börére nézve.

2014. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Biztosan nem oblito, mert a baba holmijaihoz nem hasznaltam. Arra gondoltam, hogy a bukas-maradvanyok peneszedtek meg, de ez is santit, mert vasalas utan tettem el. Mindig kivasaltam oket. Foltokban sarga. Kb. 2 honapig voltak a szekrenyben, most akartam bedobozolni oket. A tobbi, kinott ruhanak semmi baja.
2014. márc. 18. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a pelenkákat kifőztem fazékban, szódabikarbónával. Valami undorító volt, ami kijött belőlük. De sokkal fehérebbek lettek :)

Ezután még megáztattam fehérítőben, majd kimostam 90 fokon. Egész szépek lettek.

2014. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ez jo otlet! Mennyi szodabikarbona kell kb. es mennyi ideig fozni?
2014. márc. 18. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!