Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Spórolás a háztartásban! Te...

Spórolás a háztartásban! Te hogy csinálod?

Figyelt kérdés

Szeretnék itt összegyűjteni pár olyan ötletet, tippet, ami segítségével más is spórolhat, akár a pénzen, akár a vízen, a tisztítószeren, mosogatószeren, vagy csak a saját energiáján. Ti mikre figyeltek oda?


Én pl amíg flakonos mosogatószert használtam,nagyon sűrűn kellett venni, pár nap alatt elfogyott. Mivel úgy nyomtam a szivacsra. Most beszereztem egy kis nyomós tetejű flakont ( folyékony szappan volt benne ) és azt töltöm mindig fel mosogatószerrel. Kevesebb fogy, hiszen, csak nyomok egy adagot, és így egy "zacskó" mosogatószer ( pur ) 250 ft . Nektek van valami hasonló ötletetek, ami bevált?



2014. febr. 27. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Hú ez tök jó ötlet :))) én mindig ráborítom a szivacsra :S
2014. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Valahol olvastam, hogy télen az illető éjszaka kirak vizespalackot megfagyni, és reggel beteszi a hűtőbe, így szinte nem is kapcsol be a hűtő, mert a vizespalackok eresztik ki a hideget :) Igaz, ez csak télen működik.


Ételek: nem dobok ki szinte semmit. Lefagyasztom, ha sokat készítettem valamiből például. Inkább kevesebbet veszek, de fogyjon el minden étel.


Lámpa: energiatakarékos izzó, ahova csak lehet, és le kell kapcsolni, ha nem használjuk.

2014. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Az energia takarékos izzó csak olyan helységben energia takarékos ahol huzamosabb ideig fel van kapcsolva.

Ugyanis ezeknek van egy kb 10 perce un felfűtési ideje amikor többet fogyaszt mint egy hagyományos izzó.

Ez az idő minden egyes újra felkapcsolásnál újra indul.

Tehát olyan helyeken mint a spejz, wc, fészer, előszoba ahol tényleg csak 1-2 perce kapcsolod fel nem érdemes azt tenni.

Ugyan ezért ha csak pár perce mész ki a szobából, nem éri meg lekapcsolni.

2014. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Most tesztelem a mosószódás-mosószappanos házi mosógélemet, illetve az almaecetes öblítőmet. Eddig jónak néz ki, hatékonyságra olyan mint a bolti. Az öblítő illata ezerszer jobb :)

Mosogatásnál nyeles mosogató szivacsot használok, aminek a nyelébe kell tölteni a mosogató szert. Egy töltés sokáig elég, ezért csak jó minőségű mosogatószert veszek (Jar, Fairy) ami amúgy is szépen tisztít.

Kézmosó szappant lehet csinálni szintén házilag, egy sima szappanból több liternyi folyékonyt tudsz gyártani.

2014. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Mosószódás szappanos géllel mosok 2 éve!2 kg mosószóda 599FT+1 mosószappan 150-200FT.A 6 liter mosógélembe kell 250g mosószóda+200 g szappan.Sima hypót veszek a WC-be(60FT)+heti 1x kisikálom citromsavval.Mosogatószer helyett folyékony szappannal mosogatok+ecetet öntök hozzá.Nem használok semmiféle légfrissitőt, padlómosót, ablaktisztítót csak ecetet+max illóolajat+pici folyékony szappant és ezzel suvickolok.A fürdőben mosószódával+ha kell fertőtleníteni akkor hypóval.Úgy mosogatok, hogy bevizezem a szivacsot teszek rá folyékony szappant és elmosom, behabozom vele az edényeket, poharakat, tányérokat, majd félre teszem ezeket és aztán nagyon nagyon vékony vízsugárral leöblítem.Ha nagyon koszos meg odaégett az edény akkor persze több víz kell meg suvickolás.

Villanyokat mindíg lekapcsolom, nincs stand by módba semmi sem.

A kajánkat kitalálom előre egy hónappal és felírom napi bontásban.Hogy pl hétfőre paradicsomos húsgombóc,Keddre meg szerdára sült hús+köret, csütörtökre-péntekre főzelék+két feltét.Na remélem érthető :)

2014. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ja lemaradt:mikroszálas törlőkendőt használok szinte mindenre így max víz kell pici citrom illóolaj így jó ilat is lesz tőle.
2014. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

én is mikrószálas törlőkendőt használok mindenre,nagyon ritka a papír törlőkendő. 3-4 ilyen mikrószálas kendőm van, mindig kimosom használat után ( kézzel persze ) és radiátoron szárad. Így hogy több van,mindig van váltásra is egy legalább ami tiszta, száraz. Van esetleg még valami ötletetek?

Én gondolkozom... :)

Felmosásra nagyon forró vizet használok ( felforralom a vizet vízforralóval ) Aztán öntöm a vödörbe, teszek bele fertőtlenítő tablettát, egy kanál ecetet, egy kevés szódabikarbónát. Meg persze egy kevés illóolaj cseppet.

Jó ez az ecetes megoldás, a konyhába kicsöpögtetett, megszáradt olajat, ételfoltot nagyon gyorsan felszedni, nem kell egy óráig dörzsölgetni. persze ehhez biztosan hozzájárul a nagyon forró víz.

Ha valami bele van égetve, vagy csak száradva a tálba, akkor kevés meleg vízet teszek bele, egy kanál ecet, kevés szódabikarbóna. ez szépen felhabzik. Ezt mosogatás elején megcsinálom,mindent beleszáradt edénnyel, és míg a többi tányért, poharat elmosom, ez az ecetes áztatás szépen feloldja a lerakodott cuccot, és könnyű elmosni :) várom még az ötleteiteket :) Én is írok, ahogy eszembejut valami apróság :) Szép napot :)

2014. márc. 5. 15:34
 8/11 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott.

A porszívóknak általában valami kis szivacs féle van a hátsó részüknél... ( ezt furán fogalmaztam meg, de nem vagyok egy elektronikai zseni, ennek biztosan van rendes neve, de passz. szerintem megértitek ) Ilyen kiszedhető kis ajtó, egy szivacs van benne, és ott fújja ki a levegőt. Én azt csinálom, hogy oda csöpögtettem a szivacsra illóolajat, ugyanúgy visszaraktam , és így,mikor porszívózok, ahogy ott fújja ki a levegőt, egyből illatos levegőt fúj :)

2014. márc. 5. 16:40
 9/11 Dávid ***** válasza:
69%

Főzés:

Tészta forralásnál felforralom a vizet, beleteszem a tésztát és lekapcsolom a főzőlapot,a tészta magától megpuhul.

Kevés olajban főzök, de semmi nem tapad le, mert gyakran fordítgatom a rántott dolgokat.

Mindig akciós, szezonális ételt nézek és olcsó/finom recepteket felírom magamnak.


Víz: a WC öblítőtartálya energiatakarékos, lecseréltük a régit.


Áram: töltőt nem hagyok konnektorban, mert 5%-ot így is fogyaszt. Éjszaka zuhanyzom, az éjszakai áram feleannyiba kerül.

A hűtő új, "A++" kategóriás (ez viszi el a fogyasztás ötödét, a másik ötödét a boiler, illetve a sütő).


UI: Köszi a mosogató ötletet:)

2014. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

"Éjszaka zuhanyzom, az éjszakai áram feleannyiba kerül. "


Ezt részleteznéd? Magyarországon laksz vagy külföldön?

2015. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!