Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik-e gépi mosogatószer,...

Létezik-e gépi mosogatószer, mely kifogástalanul tisztít, ugyanakkor: 1. Nem karcolja az edényeket,2. Nem marad vissza porszerű, vagy homokszerű, vagy opálos lerakódás,3. Nem lesz erős tisztítószerszaga az edényeknek?

Figyelt kérdés

borzasztó, amikor citromillat, vagy más vegyszerillat csapkodja az orromat a húsleves kanalazása közben.


Calgon Finish, Somat és Ecover márkákkal próbálkoztam eddig, s ezeknek minden formájával: tablettával, porral, géllel, gél párnácskával.

Eddig katasztrófa. :-(


2014. ápr. 28. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a géppel van gond. Nekem a Finish teljesen bevált.
2014. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is gondoltam arra, hogy talán magával a mosogatógéppel van baj. De az a fura, hogy minden mosogatószernél mások a tünetek.


Pl. ez a mostani Somat gél mondhatni elég szépen tisztít, ámde olyan erős "illata" lesz utána az edényeknek, hogy élvezhetetlenné válik belőlük az evés-ivás.

2014. ápr. 28. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami a gépeddel nincs rendben, rosszul van beállítva a só/öblítö adagolása, illetve túl sok szert teszel bele.


Nekem eddig semelyikkel sem volt ilyen problémám.


Most az aldi mosogatóporát használom (egy menethez egy evönalányit) és külön sót meg öblítöt teszek a megfelelö tartályokba. Ezek adagolását a vízkeménységtöl függöen kell beállítani (a haználati utasításban oda van írva, hogy melyik állásban milyen keménységhez jó).


Ezzel sincs semmi gond, sem maradék vegyszer nincs az edényeken, sem szaga sincs.

2014. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. ez a mostani Somat gél mondhatni elég szépen tisztít, ámde olyan erős "illata" lesz utána az edényeknek, hogy élvezhetetlenné válik belőlük az evés-ivás."


Akkor nem öblíti rendesen a szert

2014. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb Válaszolónak is!


Akkor szerintetek hívjak szerelőt? Én újabban "All in One"(minden egyben) cuccokat használok (plusz sót is, ugyanis anélkül totál opálosan jönnek ki az edények, hiába az "All in One".)


Túl sok mosószer: próbáltam én már a gélnél azt is, hogy többet adagolok, meg kevesebbet. A kevesebb nem tisztít jól, a több meg (flakonon lévő ajánlott adag) túl erős szagú. :-(


Az Aldi-s verziót még kipróbálom. Hátha.

2014. ápr. 28. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
De figyelj, hogy ne a tablettát vedd, hanem a port!
2014. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké!
2014. ápr. 29. 07:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Somat gél a kedvencem, 35 fokon is szép tiszta edények és nincs mellékszaguk. Tuti, a gépeddel kell legyen vmi.
2014. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!